Co to jest ebook? Poznaj jego wady i zalety

0
671
ebook

Chciałbyś poznać alternatywne metody obcowania z literaturą? Jeśli lubisz czytać książki, ale masz ochotę spróbować czegoś nowego, innego niż tradycyjne wydania papierowe, postaw na ebooki! Wyjaśniamy, czym są książki elektroniczne, jakie korzyści niesie ze sobą ich używanie, a także pokrótce opisujemy ich wady.

Można długo zastanawiać się, co jest lepsze: ebook czy doskonale znana książka papierowa. Nie ma to jednak sensu. Zarówno jedno jak i drugie ma swoje wady i zalety. Poniżej prezentujemy najważniejsze zagadnienia dotyczące kwestii książek elektronicznych. Jeśli okaże się, że masz ochotę poznać ebooki bliżej, z łatwością znajdziesz je w Internecie. Szeroki wybór produktów czeka na ciebie na empik.com/go.

Ebook – co to jest i czym różni się od tradycyjnych książek?

Książka elektroniczna różni się od wersji papierowej sposobem, w jaki prezentowana jest treść. Strony wyświetlane są na telefonie, tablecie lub specjalnym czytniku. Masz więc do czynienia z urządzeniem elektronicznym, a na jego ekranie znajduje się treść. Mimo że zarówno ebooki jak i książki drukowane mają swoich zagorzałych zwolenników, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z obu sposobów czytania.

Która aplikacja do ebooków będzie dobra na początek?

Dzięki specjalnej aplikacji z ebookami możesz czytać wiele różnych tytułów, a naprawdę jest w czym wybierać, ponieważ obecnie mnóstwo wydawanych książek ma od razu swoje elektroniczne odpowiedniki. Jedną z popularnych aplikacji jest Empik Go, która świetnie nadaje się na początek, ponieważ daje dostęp do ogromnej bazy książek i obfituje w nowe tytuły, a ponadto jest prosta w obsłudze.

Podstawowe zalety ebooków – dostępność i wygoda

Dostępność elektronicznych książek jest zdecydowaną zaletą ebooków. Jeśli korzystasz z księgarni internetowych, możesz o każdej porze dnia i nocy znaleźć dla siebie nową lekturę. Książki zaraz po opłaceniu zamówienia trafiają na twoje urządzenie. Na własnym telefonie lub tablecie możesz przeczytać mnóstwo książek, które w formie papierowej zajmują sporo miejsca i są ciężkie. To bardzo minimalistyczne podejście, które ogranicza zarówno zużycie papieru, jak i miejsca w domu. Dzięki temu obszerna biblioteka nie zajmuje przestrzeni, tak cennej szczególnie w małym mieszkaniu, a jeśli lubisz czytać książki w podróży, nie musisz wozić ze sobą wydania drukowanego.

Korzystanie z ebooków umożliwia przeszukiwanie tekstu, dzięki czemu szybko odnajdziesz fragment, który zapadł ci w pamięć. Możesz je dowolnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb – np. powiększyć czcionkę, jeśli tego potrzebujesz.

Wady ebooków – czyli w czym książki tradycyjne są lepsze?

Książki w wydaniu papierowym wygrywają z ebookami w konkursie na bardziej sentymentalną i tradycyjną formę czytania. Przekładanie stron, zapach papieru, to uczucie, gdy trzymasz w dłoniach książkę – wszystkie te rzeczy świetnie pasują do leniwego popołudnia spędzonego w wygodnym fotelu przy kubku gorącej herbaty i są niejako synonimem relaksu. Wydania papierowe są także odporne na brak dostępu do prądu – nie trzeba regularnie ładować baterii, jak to ma miejsce w przypadku czytników e-booków.

Korzystaj z zalet czytania ebooków i poznawaj nowe książki. Zastanów się, która aplikacja do ebooków spełni twoje oczekiwania, zainstaluj ją, a następnie zanurz się w ciekawą lekturę wszędzie tam, gdzie masz na to ochotę!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here