Bezpieczne transakcje

0
1586
Bezpieczne transakcje

Kiedy podejmujemy negocjacje z kontrahentami, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia zawsze mamy do czynienia z pewnego rodzaju ryzykiem. Jednak ministerstwo finansów wychodzi nam na przeciw, aby ukrócić sytuację różnego rodzaju oszustw i małych i większych machlojek. Dlatego w tym celu została stworzona biała lista podatników VAT.

Zasadnicze pytanie czym jest i gdzie znaleźć białą listę podatników VAT. Sprawa nie wygląda ciężko. Listę te poz problemowo znajdziemy na stronie ministerstwa finansów, internetowej stronie. Jest ona przejrzysta, korzysta się z niej w sposób intuicyjny i nawet największy ignorant komputerowy nie będzie miał problemu z rozszyfrowaniem jej. Na liście taj znajdziemy informację o zarejestrowanych firmach czynnie płacących podatki takie jak imię i nazwisko dyrektora, adres siedziby firmy, numer rachunku bankowego, z którego firma korzysta-tu bardzo ważne numer konta podany na liście musi się zgadzać z rzeczywistym numerem konta, na który wykonujemy transakcje w przeciwnym razie czekają na nas duże nieprzyjemności i sankcje finansowe.

Co w przypadku jednak kiedy naszego kontrahenta nie ma na tej liście. Może być to przypadek, jednak jest to mało prawdopodobne. Najlepiej z takim kontrahentem kontaktów unikać, bowiem chcemy przecież dbać o nasze finanse. Nikt nie wie czy osoba ta nie ucieknie pewnego dnia z naszymi pieniędzmi jak Jerry przed Tomem w mysią dziurę zwaną obecnie Argentyną, czy inną Kolumbią. Zatem wykaz białej listy podatników VAT może pomóc nam uniknąć wielu kłopotów, zabezpieczyć się przed nieuczciwymi zleceniobiorcami czy dawcami i oszczędzić kilka litrów zimnego potu.

Każdy właściciel firmy wie jak ważny jest gwarant bezpieczeństwa w przypadku nawiązywania kontaktów biznesowych z nowymi firmami. Stu procentowej gwarancji nie da nam nikt, ryzyko możemy jednak w miarę możliwości zmniejszać. W tym celu powstała ta lista i przed podpisaniem umowy myślę, że warto na nią zerknąć, aby zabezpieczyć się na przyszłość i mieć spokojną głowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here