Bezpieczny dom na święta

0
1641
Bezpieczny dom na święta.

Świąteczna atmosfera, przystrojona choinka, a pod nią moc prezentów dla najbliższych, wyjątkowy klimat tworzony przez migoczące w domu i na zewnątrz kolorowe światełka – z tym wszystkim kojarzą się nam się Święta Bożego Narodzenia. W tym okresie chcemy cieszyć się spokojem i bliskością rodziny. Aby tak mogło być zadbać o bezpieczeństwo swojego domu podczas świątecznego wyjazdu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak przygotować się na dłuższą nieobecność w domu.

Zadbaj o to co ważne.

Wyjeżdżasz na święta? A może planujesz dłuższy urlop w czasie ferii? Martwisz się czy podczas Twojej nieobecności Twój dom będzie narażony na odwiedziny niepożądanego gościa? Co roku policja informuje o licznych włamaniach w tym właśnie okresie. To prawdziwa gratka dla złodziei, którzy swoje ofiary upatrują sobie już sporo wcześniej. Najpierw przez kilka, kilkanaście dni obserwują ofiarę by zaatakować w sprzyjającym momencie. Co zrobić by po powrocie ze świątecznego wyjazdu nie zastać okradzionego domu? Poniżej kilka sposobów.

Zaufany sąsiad

Świetnie jeśli mieszkasz w mocno rozbudowanej okolicy. Im więcej domów w pobliżu tym mniejsza szansa, że złodzieje do Ciebie zajrzą. Będą się bowiem obawiać, że ktoś z sąsiadów może ich zauważyć. Jeśli masz dobre relacje z sąsiadami możesz ich poprosić by mieli oko na Twój dom podczas Twojej nieobecności. Wystarczy, że sąsiad od czasu do czasu spojrzy czy ktoś podejrzany nie kręci się wokół domu, albo zadzwoni w odpowiednie miejsce gdyby coś złego się działo. Gorzej gdy z sąsiadami nie znamy się dobrze i nie mamy do nich zaufania, lub co gorsza mieszkamy na tzw. odludziu.

Zapalone światło

Dla zmylenia włamywaczy część osób zostawia zapalone światło w jednym z pomieszczeń. Tylko zapalanie światła przy okazji każdego, dłuższego wyjazdu na pewno jest dobrym rozwiązaniem? Na pewno średnio ekonomicznym. Poza tym wprawiony włamywacz bez problemu zauważy podstęp, i zapalone przez 24 godziny światło będzie jeszcze większym wabikiem. Dlatego w XXI wieku lepiej postawić na sprawdzone i nowoczesne metody.

Agencja ochrony

To jedyny skuteczny sposób walki o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Dlaczego akurat takie rozwiązanie? Dlatego że to bardzo kompleksowa ochrona w skład której wchodzi zarówno ochrona obiektów jak i ochrona osób. Po drugie agencja ochrony zapewnia pełną, całodobową ochronę nie tylko podczas Twojej nieobecności, ale również wtedy gdy jesteś w domu. To znaczy, że jeśli ktoś podejrzany kręci się koło Twojego domu możesz wszcząć procedurę i wezwać agencję ochrony. Ma ona wszelkie narzędzia do tego by napastnika obezwładnić, zapobiegając wtargnięciu do domu. Dobra agencja ochrony ma elastyczną ofertę – dzięki czemu możesz wybrać czy chcesz mieć ochronę stałą czy doraźną i w jakiej formie.

To naprawdę najwygodniejsza, ale przede wszystkim najskuteczniejsza forma ochrony. Jak znaleźć taką agencję? Najlepiej wpisać w wyszukiwarce hasło ochrona osób Warszawa. Zapewnij sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo, nie tylko na święta, ale na cały czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here