Co to są wirtualne biura?

0
844
Co to są wirtualne biura

Wirtualne biura to innowacyjne rozwiązania dla przedsiębiorców, chcących założyć swoją działalność gospodarczą, jednak nie pod swoim prywatnym adresem zamieszkania. Jest to również dobra metoda na prowadzenie biznesu, nie wynajmując jednocześnie lokalu, za który trzeba ponosić czasem nie małe comiesięczne opłaty. Dlatego jest to ekonomiczne rozwiązanie i daje dużą oszczędność w prowadzeniu firmy.

Zatem przedsiębiorca otrzymuje od razu: adres do rejestracji swojej działalności gospodarczej wraz z adresem korespondencyjnym. W zależności od pakietu można dodatkowo mieć możliwość korzystania ze stacjonarnego biura i wykonywać różne niezbędne dla firmy czynności, czyli np.: rozmowy z klientami, drukowanie dokumentów czy odbieranie korespondencji. Wirtualne biura są rejestrowane zazwyczaj w dość prestiżowych lokalizacjach, a to wiąże się z poszanowaniem firmy i przede wszystkim dobrze prezentuje się na wizytówce.

Przeznaczenie biur wirtualnych

Tzw. E-Biuro to usługa outsourcingowa skierowana głównie do przedsiębiorców wykonujących wolny zawód, który nie wymaga fizycznej obecności w biurze oraz zatrudniania dodatkowych pracowników. W następstwie tego, dla copywriterów, programistów, specjalistów SEO lub np. projektantów wnętrz jest to idealna możliwość i właśnie to oni swoje wirtualne biura najczęściej zakładają. Również osoby wykonujące pracę zdalną z takiej opcji korzystają. Warto przy tym wiedzieć w jakich godzinach biuro jest otwarte, by móc w pełni wykorzystywać jego możliwości, np. odbierać pocztę. Dodatkowym udogodnieniem dla przedsiębiorców korzystających z biur wirtualnych jest wykupienie usług prawniczych, doradczych lub księgowych. Jest to szczególnie istotne dla początkujących, małych firm. Kolejnym przeznaczeniem virtual office jest możliwość przechowywania dokumentacji firmowej.

Czy wirtualne biura w Polsce są legalne?

Dokładnie od 2014 roku nie ma żadnych wątpliwości prawnych, co do zakładania wirtualnych biur. W sprawie II FSK 3549/13 Naczelny Sąd Administracyjny ukazał otwarte poparcie dla działalności wirtualnych biur. Było to oczywistym krokiem dla urzędów skarbowych, aby działalność mogła odbywać się pod wirtualnym adresem. Wobec tego nie ma przeszkód, by uzyskać numer NIP firmy i zarejestrować się jako płatnik podatku VAT. Oczywiście przed dokonaniem takiej czynności należy formalnie upewnić się czy firma, która ma na wynajem wirtualne adresy działa w zgodzie z literą prawa. Koniecznym jest również ustalenie dokładnego zakresu usług na skorzystanie z takiej oferty oraz analiza warunków umowy.

Jakie są możliwości otwierania biur wirtualnych?

Aby wynająć wirtualne biuro koniczne jest, aby właściciel danego lokalu miał do niego prawo własności. Należy również zapoznać się z regulaminem i szczegółowymi warunkami umowy. Wiele adresów jest dostępnych poprzez formularze na stronach internetowych takich firm. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości trzeba się skontaktować z obsługą, aby rozwiąc wszelkie wątpliwości. Zwłaszcza dla nowo powstałych firm czy start’upów jest to bardzo przydatna opcja i na pewno pomoże w wyborze dobrego adresu na pierwsze biuro wirtualne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here