Czy warto latać z Warszawy do Wrocławia?

0
1700
Czy warto latać z Warszawy do Wrocławia?

Podróżowanie przez Polskę wielu osobom wciąż kojarzy się wyłącznie z transportem kolejowym i drogowym. Tymczasem groźną dla nich konkurencją są loty krajowe łączące większe miasta. To świetna opcja dla każdego, kto ceni komfort i szybkość podróży.

Obcokrajowcy odwiedzający Warszawę często chcą zobaczyć inne zakątki Polski, jednak nie mają zamiaru spędzać większości czasu w pociągach. Dla takich osób oferta szybkich lotów ze stolicy do Wrocławia to prawdziwa okazja. Loty na tej trasie to też ukłon w stronę ludzi biznesu, którzy muszą podróżować pomiędzy Mazowszem a Dolnym Śląskiem i za bardzo cenią swój czas, by tracić go na wielogodzinne podróże lądowymi środkami transportu.

Czy krajowe loty mają sens?

W niektórych przypadkach latanie w obrębie kraju jest uzasadnione i może pomóc w znacznym stopniu zaoszczędzić czas i pieniądze. Loty Wrocław – Warszawa realizują krajowe linie lotnicze LOT, a także tanie linie takie jak WizzAir czy Ryanair. Zdarzają się także połączenia Lufthansy, SAS i Brussels Airlines. Ich koszt może okazać się zaskakująco niski. Niekiedy przelot samolotem jest nawet tańszy niż podróż koleją. Taki sposób podróżowania docenią osoby, dla których liczy się szybkość przemieszczania się z miasta do miasta. Można w ten sposób uniknąć remontów dróg i torów oraz nieznośnych korków. Warto śledzić aktualne informacje na stronach linii lotniczych, ponieważ czasami można trafić bardzo korzystne oferty i zafundować sobie weekendowy wypad w niskiej cenie.

Komu opłaca się latać z Warszawy do Wrocławia?

Kiedy weźmie się pod uwagę czas spędzony na dojeździe na lotnisko, oczekiwaniu na samolot, a następnie przebijaniu się taksówką do centrum miasta, podróż lotnicza może okazać się mniej korzystna, niż pierwotnie się wydawało. Są jednak sytuacje, gdy ma wiele sensu. To między innymi przypadki, kiedy wylot na wymarzone wakacje za granicę jest realizowany z innego miasta i trzeba się do niego szybko dostać. Przelot z Warszawy do Wrocławia jest wtedy częścią dłuższej podróży i nie jest odczuwany jako duży problem. Innym przykładem jest konieczność zapewnienia komfortowych warunków podróży gościom biznesowym z zagranicy, którzy są przyzwyczajeni do luksusu i nie będą chcieli spędzać czasu na dworcach kolejowych i w spóźnionych pociągach. Dotyczy to też naszych rodzimych ludzi biznesu i osób, które mogą sobie pozwolić tylko na krótki, weekendowy wypad do Wrocławia.

Wrocław – warto tu przyjechać choćby na kilka dni

W stolicy Dolnego Śląska warto zwiedzić przede wszystkim Stare Miasto z licznymi zabytkami architektury miejskiej i sakralnej. W ciepły dzień koniecznie trzeba odwiedzić Park Szczytnicki, ogromny ogród zoologiczny z Afrykarium oraz Halę Stulecia i obejrzeć górującą nad miastem iglicę. Pobyt umilą pokazy fontann tuż obok Hali Stulecia. Warto wyjechać na wieżowiec Sky Tower, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta lub wyjść na szczyt Katedry św. Marii Magdaleny, gdzie znajduje się Mostek Pokutnic, z którym związana jest ciekawa legenda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here