Czym jest laserowa diagnostyka próchnicy?

0
1971
Czym jest laserowa diagnostyka próchnicy?

Patrząc na to, jak rozwija się stomatologia, nie sposób nie dostrzec szeregu zmian, jakie w niej doszły — zwłaszcza w metodach diagnostycznych. Jeszcze niedawno jedynymi metodami badania stanu jamy ustnej był klasyczny przegląd oraz ewentualne zdjęcie aparatem radiologicznym. Dziś jednak sytuacja wygląda inaczej! Dzięki laserowej diagnostyce próchnicy nie tylko można zwiększyć skuteczność samego badania zmian i ognisk próchniczych, ale także ich dalsze leczenie w zakresie stomatologii zachowawczej. aby jednak kwestia tak nowoczesnej diagnostyki była dla was maksymalnie zrozumiałe, wytłumaczymy wam, jak wygląda wykorzystanie lasera w badaniu próchnicy, ale też jakie zalety stanowią o tym, że stomatolodzy widzą w tej metodzie przyszłość swojej codziennej pracy!

Jak wygląda wykorzystanie lasera w diagnostyce próchnicy?

Laserowa diagnostyka próchnicy to niezwykle skuteczny sposób poprawnego badania zmian na tle próchniczym w zębach pacjentów. Wykorzystuje ona nowoczesną technologię, w której modulowane światło lasera przechodzi przez tkanki twarde zęba i umożliwia zobrazowanie na ekranie komputera wszelkich patologicznych zmian. Dzięki temu nie ma potrzeby wykonania zdjęć aparaturą radiologiczną a co najlepsze — laser spełnia swoją funkcję już przy drobnej demineralizacji szkliwa. Powstały obraz może być nie tylko wyświetlony na monitorze, ale też bezproblemowo zapisany na nośnikach i wykorzystywać jako materiał porównawczy przy dalszym leczeniu. Metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna, co sprawia, że może być ona stosowana zarówno u dorosłych, jak i dzieci! Stomatologia wcale nie musi być bolesna, a dzięki tak nowoczesnym działaniom wszystko może być na swój sposób przyjemne i… ciekawe!

Zalety wykorzystania laserowej diagnostyki próchnicy

Jakie zalety oferuje laserowa diagnostyka próchnicy?  Otóż przede wszystkim jest to możliwość dokładnego obrazowania tworzących się ubytków próchnicowych, ze szczególnym skupieniem na powierzchniach międzyzębowych czy też wypełnieniami. Czasami nie są one nawet możliwe do wykrycia poprzez tradycyjny przegląd, podczas gdy laser wyłapuje wszystkie zmiany na powierzchniach zębów, nawet w możliwie najwcześniejszym stadium! Skuteczność działań laserem to ponad 90%! Żadna inna metoda diagnostyki próchnicy nie pozwala na osiągnięcie takiej dokładności! Jeżeli więc diagnoza próchnicy w waszej jamie ustnej budzi strach czy też inne problemy — być może potrzeba wam leczenia wraz z wykorzystaniem tej metody badań?

Więcej informacji znajdziesz na https://mclinic.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here