Pakowanie na potrzeby przeprowadzki

0
1880

Zamierzasz przeprowadzić się do innego miasta, a nie masz pojęcia jak dobrze się spakować? Pamiętaj, że przedmioty nieodpowiednio zapakowane mogą zostać uszkodzone podczas transportu. Przeczytaj kilka poniższych wskazówek, jak zwiększyć bezpieczeństwo naszych rzeczy podczas przeprowadzki poprzez właściwe ich pakowanie i zabezpieczenie.

Od czego zacząć pakowanie?

Zapakuj przedmioty, których rzadko używasz jak np. książki czy rzadko zakładane ubrania sezonowe. Każdy karton warto dokładnie opisać w notesie i przypisać mu unikalny numer, dzięki takiej inwentaryzacji będziesz zawsze wiedzieć które przedmioty znajdują się w danym kartonie.  Idealnie jest jeśli pudło jest prawie całe wypełnione, a miejsca, w których pozostały puste przestrzenie warto uzupełnić gazetami, pianką lub innymi skutecznymi materiałami wypełniająco-zabezpieczającymi.

Najpotrzebniejsze przedmioty na wyciągnięcie ręki

Tak jak wspomnieliśmy pakowanie warto zacząć od rzeczy najrzadziej wykorzystywanych. Na końcu pakujemy rzeczy najpotrzebniejsze, dlaczego? Wszystko po to, aby tuż po wprowadzeniu się do nowego mieszkania nie było konieczności szukania w dziesiątkach kartonów np. kosmetyków, ręcznika czy herbaty i ulubionego kubka. Dobrze zatem spakować pościel, ręczniki, czajnik, garnki, sztućce, talerze, kosmetyki itp. tuż przed przenosinami w ostatnie kartony i spakować je do samochodu jako ostatnie, tak by można było wypakować je w pierwszej kolejności.

Jak spakować książki?

Pewnie myślisz, że nie ma nic prostszego niż pakowanie książek. Nic bardziej mylnego. Zazwyczaj, bierzemy pierwszy lepszy karton i upychamy do niego jak najwięcej książek. Nie jest to jednak metoda najlepsza. Papier to materiał ciężki, dlatego do pakowania książek nie należy wybierać dużych pudeł. Lepiej będzie jeśli książki zapakujemy w mniejsze kartonowe pudła, tak aby nie obciążać zbyt mocno kartonu, który mógłby zwyczajnie pęknąć od nadmiernego obciążenia. Poza tym, mniejsze pudełka są wygodniejsze w transporcie i przenoszeniu. Puste przestrzenie między książkami wypełnić należy folią bąbelkową lub delikatnymi materiałami.

Pakowanie? Problem z głowy

Dziś na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się organizacją każdej przeprowadzki, a ludzie coraz chętniej korzystają z ich usług. Dlaczego? Bo z reguły, koszty zaangażowania firmy nie sa duże w porównaniu z kosztami nie tylko finansowymi ale też fizycznymi, jeżeli decydujemy się przeprowadzać na własną rękę. Klucz tylko w tym, aby wybrać firmę, która nie jedno już w życiu przeniosła, krótko mówiąc z doświadczeniem. Ważne aby dawała też gwarancję bezpieczeństwa na powierzone im mienie. Jedną z takich firm jest np. https://www.fortis-przeprowadzki.pl/ . Zanim jednak zdecydujesz się prosić o pomoc firmę przeprowadzkową, zadzwoń do nich i zapytaj o bezpłatną wycenę. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here