Czym wypełnić wysyłaną paczkę?

0
340
Czym wypełnić wysyłaną paczkę

Pakowanie paczki tylko pozornie jest łatwym zadaniem. Błędy przy pakowaniu to najczęstsza przyczyna uszkodzenia lub zniszczenia wysyłanej rzeczy. Paczki podczas transportu są poddawane wstrząsom, układane jedna na drugiej, spadają z rolek taśmy transportowej do odpowiednich przegródek. Wszystko to może doprowadzić do ich zniszczenia. Oczywiście jeśli nie są poprawnie spakowane.

Wypełnienie wnętrza paczki jest bardzo istotne

We wnętrzu kartonowego opakowania oczywiście musi znaleźć się wysyłany przedmiot lub przedmioty. Powinny być zabezpieczone tak, by nie uległy zniszczeniu – na przykład uderzając o siebie. Co do zasady paczka powinna być wypełniona w całości, konieczne są więc Wypełniacze do paczek. Ten sam wypełniacz paczek nie musi sprawdzić się w każdym przypadku. Jeśli przedmiot jest lekki, z powodzeniem wystarczą styropianowe wypełniacze paczek, albo w postaci kulek, albo pasków styropianu. Należy pamiętać, że wypełniacz paczki powinien znaleźć się na jej dnie, wysyłany przedmiot zaś w środkowej części kartonu, w górnej zaś należy znowu zastosować wypełniacz paczki. Wszystko powinno być spakowane dość ciasno, by przedmiot nie przesuwał się we wnętrzu paczki.

Karton powinien być mocny i dobrze sklejony

Karton do którego będą pakowane wysyłane przedmioty powinien być na tyle mocny, by nie uszkodził się przy nacisku lub uderzeniu paczką o podłoże. Oczywiście po spakowaniu rzeczy i użyciu wypełniacza do paczek, karton należy zamknąć i dobrze skleić, by przypadkowo się nie otworzył. Dobrze też owinąć go folią stretch. Nie tylko dodatkowo wzmocni ona paczkę ale i będzie ochroną przed wilgocią. Wysyłane rzecz w tak zapakowanej paczce na pewno nie zamokną.

Opcja ostrożnie i ubezpieczenie paczki

Aby mieć pewność, że paczka będzie traktowana bardzo delikatnie, warto wykupić przy jej nadawaniu opcję ostrożnie i ubezpieczenie paczki. W przypadku uszkodzenia takiej paczki przewoźnik ponosi większa odpowiedzialność i koszty. Paczka z wykupioną opcją ostrożnie na pewno nie będzie rzucana, układana pod innymi ciężkimi paczkami czy przewożona tak, by zaistniało ryzyko jej zniszczenia – na przykład – przez przesuwające się inne paczki. Koszt takich opcji jest znikomy, a znacznie zwiększa to szanse na to, że paczka dotrze do adresata szybko i bez uszkodzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here