Sklep medyczny online czy hurtownia medyczna – co lepsze?

0
391
Sklep medyczny online czy hurtownia medyczna

Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej jest dokonać zakupu produktów medycznych? Gdzie będzie najtaniej i najszybciej? Zazwyczaj do wyboru klient ma sklep medyczny online, stacjonarny sklep oraz hurtownię medyczną. Otóż wybór nie powinien być znów taki trudny, gdyż zaopatrzenie medyczne kupimy łatwo i wygodnie w każdym z tych miejsc. Obecnie hurtownia medyczna niewiele różni się od dobrze wyposażonego sklepu medycznego online, dlatego też warto przede wszystkim spojrzeć na ofertę, ceny i czas realizacji zamówienia.

Sklep medyczny online – oferta, asortyment

Dobrze wyposażony sklep medyczny ma w swej ofercie różne rodzaje produktów medycznych. W takim sklepie znajdziemy artykuły przydatne zarówno w szpitalach, hospicjach, przychodniach, jak i w mieszkaniach pacjentów. Najczęściej są to wyroby medyczne jednorazowe (np. strzykawki, opatrunki, rękawiczki, igły, kompresy, plastry), sprzęt do rehabilitacji, sprzęt ortopedyczny, odzież i obuwie medyczne, inhalatory, nebulizatory, stetoskopy, środki do dezynfekcji, sprzęt dla ratownictwa medycznego, produkty do pielęgnacji i wiele więcej.

Zaopatrzenie medyczne – jakie powinno być?

Każda hurtownia medyczna powinna mieć w swojej ofercie takie produkty medyczne, które są wysokiej jakości i spełniają wszystkie podstawowe wymogi. Sprzedawane artykuły medyczne powinny posiadać odpowiednie atesty, spełniać normy polskie oraz unijne. Zaopatrzenie medyczne powinno być bezpieczne dla pacjenta oraz osób zajmujących się opieką nad ludźmi chorymi.

Sklep medyczny online, hurtownia medyczna online – czy warto?

Zdecydowanie warto wybrać sklep internetowy zajmujący się sprzedażą produktów medycznych, czy też hurtownię medyczną online. Przede wszystkim jest to wygodny sposób zakupów artykułów medycznych bez wychodzenia z domu. Po drugie oferta produktów w takich miejscach jest bardzo szeroka. Wiele sklepów medycznych online ma konkurencyjne ceny, dzięki czemu można sporo pieniędzy zaoszczędzić. Jak wiadomo, produkty medyczne do tanich nie należą, więc warto wziąć to pod uwagę. Zarówno sklepy medyczne, jak i hurtownie medyczne działające przez Internet zapewniają kompleksowe doradztwo dotyczące zakupów produktów medycznych. Większość tych miejsc ma podpisaną umowę z NFZ i realizują zlecenia lekarskie, co pozwala na zakup sprzętu z refundacją. Zawsze przed zakupami należy sprawdzić, czy w danym sklepie takie dyspozycje z NFZ są egzekwowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here