Oczyszczanie twarzy – jak to robić prawidłowo?

0
365
Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy powinno być podstawą pielęgnacji skóry. Jeśli zaniedbujemy ten etap, na skórze szybciej pojawiają się niedoskonałości, zaskórniki, a naskórek szybciej się starzeje. Wystarczy raz położyć się spać w makijażu, aby rano zobaczyć na skórze skutki tego zaniedbania w postaci szarego, matowego kolorytu, a nawet wyprysków. Jak prawidłowo oczyszczać twarz rano i wieczorem i jakich kosmetyków najlepiej do tego używać? Podpowiadamy.

Najlepsze metody na oczyszczanie twarzy

Jest wiele metod prawidłowego oczyszczania twarzy i warto zawsze wybrać tę, która będzie najbardziej nam odpowiadać. Może to być na przykład oczyszczanie dwuetapowe. Zakłada ono umycie skóry najpierw kosmetykiem na bazie olejków. Zazwyczaj stosuje się do tego specjalny olejek myjący, a potem kosmetyk na bazie wody, czyli żel do mycia twarzy, pianka bądź emulsją. Wcześniej warto jeszcze usunąć makijaż stosując do tego płyn micelarny.

Dobrym sposobem oczyszczania skóry jest stosowanie metody OCM, po której również możemy umyć skórę delikatnym żelem oczyszczającym. Coraz większą popularnością cieszy się też oczyszczanie twarzy z użyciem specjalnych rękawic, gąbek Konjac lub szczoteczek. Twarz możemy umyć również białą glinką lub stosując mleczko oczyszczające. Sposobów na dokładne oczyszczanie jest zatem sporo i każdy może wybrać odpowiednią metodę dla siebie.

Prawidłowe oczyszczanie twarzy – jak się do niego przygotować?

Zanim przystąpimy do oczyszczania twarzy, koniecznie umyjmy ręce. To niby oczywiste, ale często o tym zapominamy i zabieramy się za mycie twarzy z rozpędu nieumytymi wcześniej dłońmi. Jak dobrze wiadomo, na naszych rękach znajduje się najwięcej bakterii, które szybko możemy przenieść na skórę. Jeśli mamy na twarzy makijaż, zacznijmy od jego usunięcia. Możemy zrobić to płynem micelarnym, olejkiem do demakijażu czy mleczkiem kosmetycznym. Ważne, aby nie pomijać tego etapu.

Stosując do demakijażu płatki kosmetyczne nie ograniczajmy się do jednego czy dwóch. To zdecydowanie za mało, żeby usunąć ze skóry makijaż. Poza tym brudnym płatkiem rozmazujemy tylko brud po skórze, zamiast zbierać z niej pozostałości makijażu. Przygotujmy więc odpowiednio dużo płatków, by przeprowadzić skuteczne oczyszczanie twarzy. Jeśli stosujemy ściereczki do demakijażu, gąbki czy rękawice, pamiętajmy o ich każdorazowym umyciu i dokładnym wysuszeniu.

Oczyszczanie twarzy – i co dalej?

Na odpowiednio umytą i osuszona twarz można rozpocząć nakładanie kolejnych produktów pielęgnacyjnych. Tak przygotowana skóra jest bowiem najbardziej chłonna, co bezpośrednio przekłada się na o wiele lepsze rezultaty. Bardzo ważne jest, aby stosować krem nawilżający, zarówno rano, jak i wieczorem. Nawet przy skórze trądzikowej, kiedy teoretycznie jest ona dobrze nawilżona przez łój. Nic bardziej mylnego – produktu alkoholowe mogą wysuszyć cerę i spowodować nadprogramowe wydzielanie się sebum.

Dobrze jest również wprowadzić do swojego rytuału pielęgnacyjnego serum z witaminą C. Ten preparat pomaga nawilżać, wygładzać cerę i redukować przebarwienia. Może również wspomóc naskórek w opóźnieniu starzenia. Jeżeli wyskakują nam dodatkowe krostki czy pryszcze dobrze jest je potraktować preparatem punktowym. Wysusza stan zapalny i pomaga gojenie ranek. Niezwykle istotne jest jednak to, aby wykonywać to na dobrze umytą twarz. Jak widać, oczyszczanie twarzy musi być podstawą, jeżeli chcemy odpowiednio zadbać o naszą cerę i sprawić, że będzie wyglądała młodo i promiennie przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here