Dieta pudełkowa dla cukrzyków z dowozem

0
249

Dieta pudełkowa dla cukrzyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki niej diabetycy nie muszą martwić się o ładunek glikemiczny, czy odpowiednie zbilansowanie diety przy obniżonej kaloryczności. Na czym ona polega i dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Dieta pudełkowa dla cukrzyka – jakie są jej podstawowe założenia?

Dania w cateringu dietetycznym dla cukrzyków powinien być przygotowane przede wszystkim ze składników o niskim indeksie glikemicznym. Podobnie, jak w przypadku standardowej zdrowej diety powinna się ona składać z kilku zróżnicowanych, smacznych posiłków, których łączna kaloryczność jest optymalna dla danej osoby. W przypadku takiego jadłospisu niezwykle istotne jest włączenie składników bogatych w błonnik, które minimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia hipoglikemii. Wśród typowych zdrowych składników, które są wykorzystywane do przygotowywania posiłków dla cukrzyka, można wyróżnić:

  • owoce zwłaszcza jagodowe,
  • grzyby,
  • różnego rodzaju warzywa niepoddane obróbce termicznej jak m.in. ciecierzyca, bakłażan, papryka, czosnek, czy kapusta,
  • wartościowe źródło białka w postaci m.in. chudego mięsa, nabiału, jajka, ryby, czy fasola,
  • źródło tłuszczu w postaci m.in. awokado, orzechy pekan, czy nasiona słonecznika.

Czego natomiast należy unikać? Przede wszystkim produktów wysokoprzetworzonych w postaci fast foodów, słodyczy, czy słodzonych napojów, a także alkoholu. Z takiej diety powinny być również wyłączone takie składniki, które mogłyby stanowić element tradycyjnej dobrze zbilansowanej diety, lecz zawierają wysoki IG, czyli m.in. daktyle, kasza kukurydziana, gotowane ziemniaki, czy arbuz.

Dieta dla cukrzyka Warszawa – dlaczego jest to idealne rozwiązanie?

Catering dla cukrzyków Warszawa to przede wszystkim doskonale zbilansowana i zróżnicowana dieta składająca się ze świeżych, naturalnych, bogatych w składniki odżywcze artykułów spożywczych o niskim lub średnim IG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here