Dlaczego warto wybrać ekogroszek jako materiał opałowy do domku?

0
973
ekogroszek

W naszym klimacie każdy dom musi być wyposażony w system ogrzewania. Często domy jednorodzinne nie są podłączone do systemów ogrzewania miejskiego, dlatego każdy właściciel musi samodzielnie zadbać o zainstalowanie odpowiedniego ogrzewania. Jednym z popularnych rozwiązań jest piec opalany ekogroszkiem. Zobacz, dlaczego warto go wybrać.

Piec wygodny w obsłudze

Piece dostosowane do opalania ekogroszkiem często zaopatrują domy w ciepłą wodę płynącą zarówno z kranów jako woda użytkowa, jak i wykorzystywaną w systemach centralnego ogrzewania. Z tego względu wyposażone są w wygodne funkcje, które pozwalają łatwo zarządzać tym, która część wody będzie aktualnie ogrzewana i do jakiej temperatury.

Piece opalane ekogroszkiem są zazwyczaj nowoczesne i pozwalają na łatwą, intuicyjną obsługę. W wielu z nich zastosowano funkcje zdalnego nastawiania oczekiwanej temperatury czy też włączania i wyłączania urządzenia. Pomaga to w korzystaniu z nich tylko wówczas, gdy faktycznie jest to niezbędne, a jednocześnie przyczynia się do ograniczenia kosztów energetycznych.

Warto także pamiętać, że w większości pieców na ekogroszek wbudowane są automatyczne podajniki, które dozują odpowiednie ilości węgla do kotła. Dzięki temu nigdy nie trzeba martwić się o regularne dodawanie ekogroszku do pieca, co byłoby szczególnie uciążliwe w ciągu nocy.

Dlaczego ekogroszek jest wygodnym rozwiązaniem?

Nie tylko nowoczesny, funkcjonalny piec to zaleta wykorzystania ekogroszku. Warto bowiem zwrócić uwagę także na transport i przechowywanie takiego materiału opałowego. Ekogroszek dostarczany jest zazwyczaj w workach liczących 25 kg. Ułatwia to jego przenoszenie i składowanie w domu, a także sprawia, że nie jest konieczne jego samodzielne przesypywanie w dużych ilościach.

Co równie ważne, ekogroszek przechowywany w workach jest zabezpieczony od wpływu środowiska, w szczególności wilgoci. Dzięki temu nie zmieniają się jego właściwości i zawsze pali się tak samo dobrze, nie tworząc spieków.

Doskonałe właściwości

Ekogroszek znalazł się na czele wybieranych obecnie opałów do domu przede wszystkim ze względu na wysoką wartość opałową. Oznacza to, że już z niewielkiej jego ilości jesteśmy w stanie otrzymać dużą ilość ciepła, a co za tym idzie, będzie on wydajnym materiałem opałowym, wystarczającym na długo.

Niemniej ważne jest to, że ekogroszek zawiera niewielkie ilości siarki, a także różnych substancji niepalnych. Dzięki temu w trakcie spalania powstaje mało odpadów (popiołu), a także szkodliwych gazów. Jest też bezpieczny dla całej instalacji, nie powoduje bowiem jej rdzewienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here