Czym są płatności online – poznaj bankowość internetową

0
976
Czym są płatności online

Monitorowanie swoich wydatków, zlecanie przelewów, dokonywanie transakcji oraz płatności online to tylko niektóre z możliwości, jakie niesie ze sobą bankowość elektroniczna. Korzystanie z niej to nieprawdopodobna wygoda i duża oszczędność czasu. Nieograniczony dostęp do własnego konta i możliwość zarządzania nim pozwalają dysponować swoimi finansami w niezwykle elastyczny sposób, dostosowany do własnych potrzeb. Nic więc dziwnego, że bankowość internetowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów banków. Te ostatnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniem, dokładają wszelkich starań, aby ich systemy internetowe oraz powiązane z nimi aplikacje mobilne były jak najbardziej atrakcyjne. Jedną z podstawowych operacji, jaką można dokonać za ich pośrednictwem, są płatności online. Czym są i dlaczego warto korzystać z bankowości internetowej na co dzień?

Płatności online – w świecie internetowych zakupów

Bankowość internetowa wciąż zaskakuje swoją atrakcyjnością, a banki wprost prześcigają się w tworzeniu coraz korzystniejszych ofert dla swoich klientów. I tak na przykład tradycyjne przelewy internetowe zastąpiły płatności online, które są jeszcze szybsze i jeszcze wygodniejsze niż wspomniane przelewy. Dzięki nim zakupy w sieci, które cieszą się tak ogromną popularnością, stały się jeszcze bardziej komfortowe. Płatności online dokonuje się za pośrednictwem platform bankowych, które automatycznie uzupełniają dane klienta, dzięki czemu może on zapłacić za towar lub usługę jeszcze szybciej. Wystarczy, że autoryzuje transakcję w aplikacji bankowej na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Rozwiązanie to znacznie przyspiesza nie tylko sam proces dokonania płatności, ale też uzyskania przez sprzedawcę informacji o tym, że została ona dokonana. A to z kolei wiąże się z szybszą wysyłką zamówionego towaru lub zleceniem realizacji opłaconej usługi. Płatności online stanowią atrakcyjną alternatywę dla płatności kartą, które – choć równie szybkie i wygodne – często budzą u klientów obawy związane z bezpieczeństwem wynikające z konieczności podawania w sieci numeru karty płatniczej. Choć obawy te, jak twierdzą eksperci, nie są niczym uzasadnione, zdecydowana większość osób, jeśli ma taki wybór, wybiera właśnie płatności online jako alternatywę dla płatności kartą.

Płatności online zyskują też w porównaniu do tradycyjnych przelewów internetowych, które wymagają kolejno zalogowania się do serwisu banku, uzupełnienia danych niezbędnych do dokonania przelewu oraz zatwierdzenia transakcji, najczęściej poprzez wpisanie prawidłowego kodu. Dłuższy jest także czas księgowania wpłaty, co sprawia, że na realizację zamówienia klient czeka zdecydowanie dłużej niż wtedy, kiedy płaci za nie za pomocą płatności online.

Bankowość internetowa – wygoda i swoboda w zarządzaniu własnymi finansami

Bankowość internetowa stwarza ogromne możliwości w zarządzaniu kontem bankowym, a tym samym również własnymi finansami. Nieograniczony dostęp do zgromadzonych zasobów ułatwia robienie zakupów czy też regulowanie należności. Dokonywanie wspomnianych wcześniej płatności online, a także płatności bezgotówkowych przy pomocy urządzeń mobilnych to tylko niektóre przykłady wygodnych rozwiązań będących udziałem tych osób, które korzystają z bankowości mobilnej na co dzień. Poza nimi każdy użytkownik serwisu bankowego przy pomocy praktycznej i funkcjonalnej aplikacji może kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem w bardzo wygodny sposób. Możliwość śledzenia historii wydatków z łatwością pozwala zauważyć te sfery życia, które pochłaniają najwięcej środków, a to z kolei umożliwia dokonanie stosowanych zmian i wprowadzenie oszczędności. Podobne zastosowanie mają różnego rodzaju analizy wydatków dostępne dla użytkowników wielu serwisów bankowych.

Źródła

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/bankowosc-internetowa-czym-jest-jak-dziala-na-czym-polega/sb8xt9d

https://www.money.pl/eurobank/zdaniem-eksperta/konta-i-bankowosc-elektroniczna/artykul/czym;jest;platnosc;online;szybkie;i;wygodne;platnosci;w;internecie,243,0,1355763.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here