Jak namówić rodziców na kolorowe szkła kontaktowe?

0
1893
Jak namówić rodziców na kolorowe szkła kontaktowe?

Twoi rodzice absolutnie nie chcą zgodzić się na zmianę koloru oczu, a chodzi przecież tylko o soczewki kontaktowe? Specjalnie przygotowaliśmy dzisiaj artykuł, w którym rozwiejemy wszelkie wątpliwości, opowiemy nieco więcej o bezpieczeństwie i prawidłowym doborze szkieł, aby zastrzeżenia rodziców nie stały się faktycznym problemem.

Jeśli nosisz już soczewki, sprawa powinna być prostsza

Soczewki kolorowe w zasadzie nie różnią się niczym, oprócz zabarwienia od zwykłych szkieł kontaktowych, a zatem jeżeli jesteś już ich użytkownikiem, Twoim rodzice powinni prędzej przekonać się do zabarwianych soczewek. Należy wytłumaczyć im jedynie na czym polega różnica oraz że nie ma ona żadnego wpływu na Twoje zdrowie. Wskazówki jak to zrobić znajdują się poniżej wraz z najważniejszymi informacjami, dlatego polecamy dalszą lekturę nie tylko obecnym użytkownikom soczewek kontaktowych, ale również przyszłym zainteresowanym.

Bezpieczny pigment

Najczęściej problem zakupu soczewek kolorowych roznosi się o zawarty wewnątrz pigment, który nadaje soczewce konkretnego koloru lub właściwości. Pojawiają się pierwsze obawy, że może się ona wydostać na powierzchnię gałki ocznej i uszkodzić całkowicie wzrok. Taka możliwość jest całkowicie niedopuszczalna, ponieważ szkła kolorowe dostępne w sprzedaży są najpierw kompleksowo badane i testowane, aby w żadnym razie nie zaszkodzić użytkownikom.

W dodatku należy wziąć pod uwagę nowoczesne technologie, które pozwoliły na umieszczenie tego pigmentu wewnątrz soczewki i jednoczesne zabezpieczenie przed wydostaniem się na zewnątrz oka. Wszystko zostało dokładnie zaplanowane i wykonane, a można spokojnie zaufać takim producentom Ciba Vision/ Alcon, Zeiss czy MaxVue Vision, którzy stanowią światową potęgę. Możesz poczytać więcej o ich certyfikatach bezpieczeństwa, procesie produkcji i innych zasadach wprowadzonych podczas wytwarzania kolorowych soczewek kontaktowych.

Pewne źródło pochodzenia

Ważne jest także uświadomienie rodzicom, skąd zamierzasz zakupić parę szkieł kolorowych. Jeśli jest to sprawdzony i rekomendowany sklep internetowy albo salon optyczny, nie powinni mieć żadnych wątpliwości, ponieważ zaopatrzeni są w bardzo dobrej jakości towar, który właśnie został przebadany i przetestowany.

Na pewno stanowczo odradzamy kupna kolorowych soczewek z nieznanych stron internetowych albo grup na forach społecznościowych, ponieważ nigdy nie masz pewność, czy produkt jest faktycznie szczelnie zabezpieczony, z czego został wykonany oraz czy był wcześniej badany. Jednak dokonanie zakupów w sprawdzonych miejscach jest absolutnie bezpieczne i jak najbardziej zalecane.

Uzasadnij swoje zdanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł nieco przekona Twoich rodziców, bo zapewniamy, że noszenie soczewek, jeśli odbywa się to zgodnie z ogólnymi zasadami i zaleceniami producenta, jest bezpieczne i komfortowe. Wręcz nie odczuwa się żadnej różnicy, a warto wspomnieć, że kolorowe szkła kontaktowe również mogą być dostępne w wersji korygujących wzrok, jak i zerówkach.

Teraz Twoja kolej na przekonanie rodziców, gdzie powinieneś uzasadnić swoje zdanie i wytłumaczyć dlaczego właśnie kolorowe soczewki kontaktowe są Twoim marzeniem, do czego mogą się przydać albo co zmienić w Twoim życiu. Najważniejsza jest rozmowa, dlatego nie załamuj się po pierwszej odmowie, próbuj dalej i mów o tym, co myślisz i czujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here