Jak stworzyć strój anioła na jasełka?

0
3691

Stworzenie efektownego stroju anioła na jasełka to wyzwanie, przed którym staje niejedna mama. Gotowe przebrania z reguły są bardzo drogie, dlatego panie coraz częściej próbują wykonać je samodzielnie lub kupić osobno poszczególne elementy stroju. Jak wykonać strój anioła? Podsuwamy przydatne porady.

Z czego składa się strój anioła?

Skrzydła anioła na święta, aureola oraz biała szata – te trzy elementy wystarczą, aby stworzyć efektowny strój. Kupowane w komplecie z pewnością będą kosztowały krocie. Można jednak wykonać to przebranie, używając tanich materiałów i kupując jedynie niektóre elementy. Takie samodzielne stworzenie stroju anioła nie tylko będzie tanie, ale jednocześnie bardzo oryginalne. Z pewnością w przedszkolu lub szkole nie znajdzie się drugi, identyczny aniołek. Twoje dziecko będzie w takim stroju absolutnie wyjątkowe.

Skrzydła anioła na święta

Najważniejszym i najtrudniejszym do wykonania elementem są skrzydła anioła na święta. Niektóre mamy próbują stworzyć je samodzielnie przy użyciu tektury, elastycznych pasków, sztucznych piór albo waty i innych, dodatkowych elementów. Niewątpliwie jest to jednak bardzo czasochłonne i wymaga niemałych umiejętności manualnych. Poza tym nasze dzieło życia łatwo zniszczyć, bo nie jest aż tak solidne, jak gotowe produkty, kupowane w sklepie. Drugą możliwością jest zatem kupienie gotowych skrzydeł. Co istotne, to wcale nie musi być duży wydatek. Wystarczy dobrze poszukać. Przykładowo sklep Kucmar.pl oferuje skrzydła anioła na święta za jedyne kilkanaście złotych. Występują one w różnych wariantach kolorystycznych, formach i rozmiarach. Niektóre skrzydła można też kupić w zestawie z aureolą, dorzucając co najwyżej kilka złotych.

Aureola dla anioła

Skrzydła anioła na święta są ważne, ale równie istotna jest aureola. Można postawić na wersję białą lub złotą tego gadżetu. Jeżeli nie chcemy jej kupować, możemy z powodzeniem wykonać ją samodzielnie. Wystarczy do tego przerobić cienki łańcuch świąteczny. Należy go odpowiednio przyciąć i usztywnić. Czasem aniołki występują też z pojedynczymi gwiazdami, a nie aureolami. Taką gwiazdę można wyciąć z tektury, pomalować na złoto lub obłożyć złotym lub srebrnym materiałem i gotowe. Do głowy będzie przymocowana przy użyciu zwykłej, białej opaski. Jeżeli aureola lub gwiazda nie trzyma się dobrze na główce dziecka, warto skorzystać z dodatkowych wsuwek.

Anielska suknia

Z kolei anielska suknia jest w gruncie rzeczy najprostszym elementem do wykonania. Można po prostu wykorzystać do tego komunijną albę albo prześcieradło. Nawet dla mam nieposiadających zdolności krawieckich, wykonanie takiego stroju będzie bardzo proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here