Jak wybrać zaproszenia ślubne?

0
1334
Jak wybrać zaproszenia ślubne

Wybór odpowiednich zaproszeń może okazać się nie lada wyzwaniem. Wbrew pozorom zaproszenie to nie tylko nieważna kartka papieru z zadrukowanym tekstem. Zaproszenia ślubne powinny być dopasowane do motywu wesela. Nie muszą być drogie, strojne i eleganckie.

Wybór odpowiednich zaproszeń może okazać się nie lada wyzwaniem. Wbrew pozorom zaproszenie to nie tylko nieważna kartka papieru z zadrukowanym tekstem. Zaproszenia ślubne powinny być dopasowane do motywu wesela. Nie muszą być drogie, strojne i eleganckie. Warto dopasować je do pozostałych dekoracji, aby wszystko tworzyło razem jedną całość. 

Które zaproszenia na ślub?  

Zaproszenia ślubne są bezpośrednią zapowiedzią tego najważniejszego dla was dnia. Najlepiej, jeśli cała papeteria ślubna w tym zaproszenia, winietki i pozostałe dekoracje wpisują się w motyw przewodni przyjęcia. Wówczas wszystko współgra ze sobą i nie ma wrażenia nadmiernej przesady czy zbyt dużej ilości dekoracji. Od czego zacząć? Na początek, warto ustalić, jak wyobrażacie sobie swoje zaproszenia oraz czego od nich oczekujecie. Może warto zdecydować się na proste formy w stylu vintage lub rustykalnym? A może jednak wolicie zaproszenia ślubne nowoczesne, a co za tym idzie oryginalne wzory i ciekawe połączenia kolorystyczne? Decyzja zależy tylko od was. Na rynku są dostępne różne formy zaproszeń ślubnych. Niektóre to tylko złożona na pół karta, inne składają się z kilku części – mniejszych i większych karteczek, jeszcze inne wpisują się stylistykę nowoczesną, łącząc geometryczne formy i wzory. 

Dobierz zaproszenia do motywu wesela 

Warto wiedzieć, co jest obecnie modne w branży ślubnej, jednak nie podążajcie ślepo za modą. Wybór motywu wesela nie powinien być uzależniony jedynie od chwilowych trendów. Zastanówcie się, co was łączy? Może wspólna pasja lub hobby? Podróżowanie, sport, taniec, ulubione filmy czy lektury mogą stać się ciekawym motywem przewodnim wesela. Wówczas warto, aby zaproszenia także nawiązywały w pewien sposób do wybranego motywu. Spójnie dobrana dekoracja stworzy wrażenie uporządkowania, a ciekawy motyw sprawi, że wasze wesele pozostanie w pamięci gości jeszcze długo po jego zakończeniu. 

Jak wybrać zaproszenia na ślub? 

Zaproszenia ślubne powinny być odzwierciedleniem pary młodej. Jeśli nie lubicie pastelowych kolorów to nie wybierajcie ich na motyw przewodni waszego wesela. Dekoracje utrzymane w tej stylistyce są piękne, jeśli jednak nie czujecie ich to będzie to wyglądać sztucznie. Uwielbiacie podróżować? Świetnie. Podróże i wyprawy sprawdzą się idealnie jako motyw przewodni przyjęcia. Wówczas możecie zaskoczyć waszych gości np. zaproszeniami w formie listu w butelce. Takie podejście do tematu z pewnością doda waszej uroczystości charakteru i sprawi, że będzie ono idealnie do was dopasowane. Delikatne kwiaty, muszelki i inne dekoracje sprawią, że wasze wesele będzie niezapomniane.  

Jeśli zaś zależy wam, aby zoszczędzić – nie musicie od razu rezygnować z oryginalnych zaproszeń. Zwróćcie wówczas uwagę na kształt i rozmiar zaproszeń. Często standardowe wzory i wielkości zaproszeń są dostępne w niższych cenach od tych, które są wykonywane na specjalne zamówienie. Jeśli zależy wam również na czasie, zdecydujcie się na wzory, które są regularnie dostępne w ofertach sklepów z papeterią ślubną. Czas oczekiwania będzie krótszy, a koszty mniejsze.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here