Jak wykorzystać sztuczne bukiety w częściowo naturalnych kompozycjach?

0
229
Jak wykorzystać sztuczne bukiety w częściowo naturalnych kompozycjach

Kompozycje dekoracyjne wykonuje się często wyłącznie z kwiatów sztucznych albo tylko z naturalnych. Tymczasem w wielu przypadkach to połączenie jednych i drugich może dać przepiękne i bardzo efektowne wiązanki i dekoracje. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Czy sztuczny bukiet może być w centrum dekoracji?

Sztuczne bukiety kwiatów stosunkowo rzadko są używane jako centralny element dekoracji, ale jeśli wybierze się takie, które są wykonane z estetycznych tworzyw i naprawdę wyglądają realistycznie, to można się na coś takiego pokusić. Sztuczne bukiety, jeśli mają znajdować się w centralnej części dekoracji, powinny być jak najwyższej jakości. Niekoniecznie chodzi przy tym o to, żeby idealnie odwzorowywały naturalne kwiaty – to mogą być kompozycje złożone z zupełnie nietypowych sztucznych kwiatów, natomiast koniecznie powinny wyglądać jak żywe.

Sztuczne bukiety w naturalnych dekoracjach: tylko wybrane elementy

Zdecydowanym ułatwieniem w tworzeniu mieszanych kompozycji będzie, jeśli sztuczny bukiet będzie składał się z ograniczonej liczby elementów. Jeśli będzie w pełni oddawał naturalną wiązankę z kwiatami i przybraniem, to wtedy często efekt będzie poniżej oczekiwań. Dobrym pomysłem będzie jednak na przykład połączenie sztucznych kwiatów z naturalnym przybraniem. To zresztą chyba najczęstszy kierunek, ponieważ do przybrania wiązanki można wykorzystać całe mnóstwo roślin polnych czy ogrodowych, a nawet jeśli trzeba by je było kupić, to są to elementy tańsze niż same kwiaty. Można też iść w drugą stronę i sztucznym przybraniem udekorować naturalne kwiaty, choć wtedy raczej kupuje się pojedyncze elementy, a nie całe sztuczne bukiety.

Sztuczne bukiety w przepięknym rękodziele

Oddzielną kategorię kompozycji mieszanych powinno stanowić specyficzne rękodzieło, którego twórcy skupiają się na przykład na zbudowaniu z naturalnych kwiatów czy innych elementów roślin swego rodzaju podstawy, w której można osadzić sztuczny bukiet. W ten sposób buduje się niektóre lasy w słoikach, w których przeważnie żywe kwiaty nie będą się utrzymywały, a wykorzystanie sztucznego bukietu pozwala dodać barw w kompozycjach, które z czasem tracą swój urok nowości. Zresztą w rękodziele często wykorzystuje się takie elementy jak patyki, szyszki czy różnobarwne mchy, które mogą przez wiele lat wyglądać atrakcyjnie w stanie suchym, za to nijak nie dają się połączyć z naturalnymi kwiatami. W każdej takiej sytuacji sztuczne bukiety, a przynajmniej pojedyncze sztuczne kwiaty, mogą być rozwiązaniem wielu problemów estetycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here