Jak zadbać o komfortowy sen dziecka? Wybierz odpowiedni materac

0
885

Zdrowy, niczym niezakłócony sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju malucha oraz jego samopoczucia. Żeby mu w tym pomóc, warto zadbać o miejsce wypoczynku dziecka. Łóżeczko, a dokładniej wygodny i bezpieczny materac, to podstawowy element wyposażenia pokoiku dziecięcego. Sprawdź jak wybrać najlepszy.

Pianka, lateks czy surowce naturalne?

Podczas wyboru materaca do dziecięcego łóżeczka, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego rozmiar. Kolejną, podstawową kwestią jest materiał, z którego ma być wykonany. I tutaj sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Możesz bowiem wybierać spośród kilku rodzajów, a każdy z nich posiada swoje zalety. Są to m.in.:

  • pianka – trwała i wygodna, może posiadać także właściwości antybakteryjne (jak wysokoelastyczna pianka HR)
  • lateks – lekki i przewiewny, zapewnia odpowiednie oparcie dla kręgosłupa, jest także antyalergiczny (chroni przed rozwojem np. pleśni, grzybów i roztoczy)
  • surowce naturalne – takie jak kokos, gryka i trawa morska są przewiewne i ekologiczne, a także twarde, przez co zdrowe dla układu kostnego.

Wszystkie wymienione materace oraz znacznie więcej ciekawych i zdrowych propozycji znajdziesz tutaj: https://sklepmati.pl/69-materace.

Akcesoria, które warto kupić

Materace, które oferuje sklepmati.pl są najwyższe jakości, posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, a ich bezpieczeństwo potwierdzają pozytywne opinie towarzystw pediatrycznych i ortopedycznych. Bogaty wybór sprawia zaś, że każdy z pewnością znajdzie tu materac dla dziecka spełniający jego wymagania. Nie wiesz, na który się zdecydować? Optymalnym rozwiązaniem są materace o średniej twardości, które są komfortowe i dopasowują się do kształtu ciała – bezpieczne dla kręgosłupa oraz odporne na odkształcenia. A kiedy już znajdziesz ten najlepszy materac, dobrze będzie przyjrzeć się także innym, niezbędnym akcesoriom. Warte uwagi są m.in. wszelkie podkłady higieniczne, które zabezpieczą materac przed przemoczeniem (przydadzą się jeśli właśnie odpieluchowujesz dziecko lub używasz pieluch wielorazowych). Z takimi materacami i akcesoriami, sen Twojego dziecka na pewno będzie spokojny i zdrowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here