Rękawiczki jednorazowe: kiedy ich używać?

0
301

Rękawiczki jednorazowe, choć na pierwszy rzut oka kojarzą się z pracą lekarzy, fryzjerów, czy branży gastronomicznej, mogą być z powodzeniem używane w każdym domu. Ich założenie jest bowiem skuteczną ochroną przed napływem bakterii, wirusów czy uszkodzeniem wrażliwej skóry dłoni. Sprawdź, w jakich sytuacjach używać rękawiczek jednorazowych i na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

Najpopularniejszym i najczęściej spotykanym rodzajem rękawiczek jednorazowych, są cienkie rękawiczki lateksowe. Chociaż materiał, ze względu na swoją znikomą grubość może łatwo ulec rozcięciu czy uszkodzeniu, rękawiczki lateksowe wykazują bardzo wysoką ochronę przed patogenami i bakteriami. Są także bardzo rozciągliwe, co znacznie poprawia komfort w trakcie ich użytkowania. Nie chronią jednak rąk wystarczająco przed tłustymi substancjami-alternatywą dla nich, w kontakcie z tego rodzaju chemikaliami są rękawiczki winylowe. Są one także świetnym wyborem dla osób, które uczula lateks. Z kolei rękawiczki nitrylowe odznaczają się sporą odpornością na rozcięcia, nie uczulają skóry dłoni i są dobrą barierą ochronną przed substancjami chemicznymi; również tymi tłustymi.

Na co zwracać uwagę kupując rękawiczki jednorazowe?

Poza przeznaczeniem rękawiczek, ważnym kryterium w trakcie zakupu jest ich rozmiar. Rękawiczki można nabyć w rozmiarach od S aż po XXL i ma to szczególne znaczenie, jeśli chodzi o komfort użytkowania, ale i ochronę skóry rąk. Zbyt duże rękawiczki będą słabo chroniły nasze dłonie przed wirusami i bakteriami, a zbyt ciasne nie rozciągną się właściwie, tak by zapewnić użytkownikowi pełną wygodę i barierę przed patogenami.

W jakich sytuacjach używać rękawiczek jednorazowych i gdzie je kupić?

Rękawiczki jednorazowe są wymagane w pracy związanej z branżą medyczną, gastronomiczną, fryzjerską czy kosmetyczną. Możemy ich używać z powodzeniem również w domu: w trakcie prac ogrodowych, prac porządkowych przy sanitariach czy opieką nad osobą obłożnie chorą. Dobrej jakości rękawiczki jednorazowe lateksowe, nitrylowe winylowe i foliowe, w różnych rozmiarach, odporne na uszkodzenia i rozcięcia kupimy w sklepie https://czystyszop.pl/13-rekawiczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here