Jaki rodzaj oświetlenia wybrać do nowoczesnego wnętrza? Popularne żyrandole i plafony

0
1962
Jaki rodzaj oświetlenia wybrać do nowoczesnego wnętrza? Popularne żyrandole i plafony

Współcześnie nowe małżeństwa lub single najczęściej urządzają swoje mieszkania w stylu nowoczesnym. Odznacza się on prostotą, a jednocześnie zachwyca nietuzinkowymi rozwiązaniami. Sprawdzają się w nimi lekko geometryczne kształty, proste linie, otwarte przestrzenie oraz ład i harmonia. Meble zazwyczaj są jednolite i mają proporcjonalny oraz równomierny zarys. Styl nowoczesny bardzo ogranicza ilość dekoracji i ozdób. Wnętrza zazwyczaj urządzane są w jednym lub dwóch kolorach, a jedynym dodatkiem może być kolory plakat, barwny żyrandol lub jaskrawy fotel. Takie połączenie sprawia, że nowoczesne wnętrza wyglądają zjawiskowo, schludnie, a jednocześnie stają się przytulnym miejscem do wypoczynku.

Rodzaje nowoczesnego oświetlenia

Plafony nowoczesne

Obecnie w nowoczesnych wnętrzach można zauważyć lampy o ciekawych i designerskich kształtach. Najczęściej salony zdobioną plafony lub żyrandole, które są eleganckie i gustowne. Charakteryzują się nietypową linią, wzorami, kolorami oraz kształtem. Wykonywane są z przeróżnych materiałów tworzyw sztucznych, drewna, metalu i szkła.

Bardzo chętnie młodzi mieszkańcy wybierają do swoich wnętrz plafony odznaczające się wyrafinowanym designem. Zazwyczaj tego typu lampy oświetleniowe kosztują nieco więcej od tradycyjnych i klasycznych plafonów. Jednak są gwarancja niespotykanych wrażeń i pozwalają skutecznie odmienić cały wygląd pomieszczenia.

Główną różnicą pomiędzy żyrandolami, a plafonami jest ich wielkość oraz ilość miejsca, które zajmują. Plafony uznawane są za zgrabniejsze modele oświetlenia i dają przy tym taką samą ilość światła, jak żyrandole. Nowoczesne wzornictwo zastosowane w plafonach pozwala wybrać ciekawe wzory oraz nietuzinkowe formy odwołujące się do współczesności.

Na rynku oświetleniowym znajdziemy przeróżne rodzaje plafonów od prostych po najbardziej wykwintne. Do nowoczesnych wnętrz pasują zarówno klasyczne plafony, jak również królewskie plafony w stylu glamour. Wybór właściwego modelu zależy tylko i wyłącznie od potrzeb oraz upodobań klienta. Plafony doskonale sprawdzają się w niższych pomieszczeniach. Mogą być zawieszane nad stołami w jadalni lub w miejscach centralnych na suficie w salonie. Spełniają wszystkie i najbardziej wygórowane funkcje dekoracyjne oświetlenia. Wiele modeli ma interesujące oprawy, rozchodzące się na różne strony elementy lub ciekawe barwy, które odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach.

Ponadto plafony łagodnie oświetlają przestrzeń i nie powodują efektu oślepienia. Dodatkowo tworzą jasną poświatę na suficie gwarantując przy tym przytulną i tajemniczą atmosferę. Odbijają światło od sufitu i dodają nastrojowości oraz wytworności dla całego pomieszczenia.  Dużą popularnością cieszą się plafony z diodami LED, które urozmaicają ich wygląd i pozwalają lepiej oświetlić przestrzeń.

Żyrandole nowoczesne

Nowoczesne żyrandole to również dobry rodzaj oświetlenia, który sprawdzi się w awangardowo urządzonych wnętrzach. Występują w różnej formie i podobnie, jak plafony nie przypominają starodawnych i klasycznych żyrandoli wiszących. Świetnie sprawdzą się w salonach, sypialniach, a także nad stołami w jadalni. Pozwalają zmienić wygląd pomieszczenia i na pewno zostaną zauważone przez każdego gościa odwiedzającego Twoje mieszkanie.

Zastosowanie plafonów

Plafony to obecnie najczęściej wybierany rodzaj oświetlenia do nowocześnie urządzonych wnętrz. Odznaczają się  niezastąpioną funkcjonalnością, która umożliwia ich montaż nie tylko na suficie, ale również na ścianach bocznych. Plafony to doskonały substytut dla kinkietów.

Dostępne są w postaci przeróżnych modeli, niektóre znacząco przykuwają wzrok inne zaś ,,zlewają się” z powierzchnią ściany lub sufitu. Plafony należą do największej grupy oświetlenia zróżnicowanej pod względem formy, kształtu i wzornictwa. Ich wybór zależy od potrzeb oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Wśród najpopularniejszych materiałów, z których tworzone są plafony znajdziemy metal, szkło, kryształ, a nawet drewno. Właśnie tego typu materiały pozwalają na skonstruowanie zjawiskowych i dających równomierne światło plafonów. Nowoczesny plafon na pewno nie przytłoczy wnętrza, a jego nietuzinkowy charakter zaspokoi i uzupełni całą aranżację pomieszczenia.

Plafony można umieścić w przeróżnych pomieszczeniach. Doskonale zastąpią tradycyjne żyrandole w sypialni, salonie, korytarzach, kuchniach, a nawet łazienkach. Wystarczy, że mamy przyciągnięte kable zasilające i w szybkim czasie możemy zamontować wybrany plafon w konkretnym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here