Jaki wybrac wzór firanek do pokoju i salonu

0
2899
Jaki wybrac wzór firanek do pokoju i salonu.

Moda do pewnego stopnia przypomina fizykę, jej prawa nie omijają żadnej sfery rzeczywistości. Najnowsze trendy można zauważyć również w wystroju wnętrz, w tym w sposobie dekorowania okna firankami. Poznaj nowości w świecie firanek do pokoju i salonu.

Niemożliwe połączenia we wzorach na firance

Niemożliwe oczywiście do tej pory. Wyrzuć do kosza wszystkie dotychczasowe uprzedzenia dotyczące łączenia wzorów, kolorów i faktur w wystroju okna firankami. Teraz króluje twórczy miszmasz i kojarzenie przeciwieństw. W tym szaleństwie konieczne jest jednak zachowanie umiaru, bo nie o efekt przytłoczenia nam chodzi. Złota zasada brzmi: łącz wszystko ze wszystkim, ale znajdź chociaż jeden element wspólny dla całości: wielkość lub rodzaj wzoru, kolor, motyw a wówczas twoja nowa firanka będzie budzić podziw.

Firanki do pokoju i salonu centralnym punktem wystroju wnętrza.

Okno i firanka na nim powieszona jako centralny punkt dekoracyjny pomieszczenia to bardzo silny trend w wystroju wnętrz. Kluczowy jest tutaj wybór odpowiedniej firany do pokoju i salonu oraz okraszenie jej właściwym wykończeniem. Takie wyjście najlepiej sprawdzi się w dużym, przestronnym salonie, najlepiej z wysokim sufitem. Ciężkie, aksamitne firany i zasłony okalające delikatne woale lub muśliny sięgające podłogi to tylko jeden z pomysłów. Jeśli zdecydujesz się na uczynienie okna, firanek i zasłon głównym elementem dekoracyjnym pokoju, zadbaj o to, by cała reszta utrzymana była w prostym, nierzucającym się w oczy stylu.

Klasyczne firany przełamane

Długie, zahaczające o podłogę, wpuszczające dużo światła, delikatne firany wciąż są bardzo modne, zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach. W tym sezonie warto jednak przełamać ten trend i postawić na delikatny wzór lub kolor firanek do salonu.

Firany makarony w oknach

Już od jakiegoś czasu możemy zaobserwować powrót tych niezwykle funkcjonalnych, łatwych w utrzymaniu i efektownych firan typu makarony i frędzle. Firany makarony to idealne firany do pokoju i salonu. Świetnie sprawdzają się w niewielkich, zaciemnionych wnętrzach, gdyż wpuszczają do nich bardzo dużo światła. Firany makarony nadają wnętrzu elegancji, ale z lekką nutą nonszalancji. Dodatkowy efekt otrzymamy, montując na firankach makarony srebrne, kryształowe lub kolorowe koraliki, które pięknie odbijają światło, jeszcze bardziej rozświetlając pokój.

Modne firany do pokoju i salonu, firanki gotowe oraz na metry bieżące, firany balkonowe – najnowsze wzory dekoracji okiennych znajdziesz w sklepie https://firanio.pl/firany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here