Dlaczego warto wybrać metalowe meble?

0
2133

Dlaczego warto wybrać metalowe meble? Biorąc pod uwagę możliwości i walory estetyczne drewna, jest to mądry wybór dla wielu przestrzeni. Jednak w miejscach użyteczności publicznej zdecydowanie lepiej sprawdzą się wytrzymałe metalowe meble. Wielu producentów oferuje zaokrąglone krawędzie, szeroką paletę kolorystyczną i elementy akcentujące. Metalowe meble są atrakcyjne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Warto poznać ich najważniejsze zalety.

Stabilne i trwałe

Metalowe meble wytwarzane są głównie techniką spawania punktowego i spawania argonem. Wszystkie części są ze sobą ściśle połączone i stają się jednością. Dlatego tego typu meble są niezwykle stabilne i trwałe. Ponadto się nie deformują.

Prace konserwacyjne rzadko są tutaj potrzebne. Najważniejsze jest jednak to, że grubość blach stalowych musi spełniać standardowe wymagania. Sprawdźmy rodzaju zastosowanego metalu. W ten sposób unikniemy wielu problemów z montażem i podczas użytkowania.

Bezpieczeństwo

Tego typu meble są ognioodporne. Pełnią też funkcję hydroizolacyjną i skutecznie zabezpieczają przed kradzieżą. Dlatego są bardzo bezpieczne. Drewniane meble nie posiadają tych zalet. Dlatego metalowe sprzęty mogą być śmiało używane w różnych miejscach i do szczególnych celów.

Lepsze wykorzystanie przestrzeni

Blachy stalowe są cieńsze w porównaniu do innych materiałów. Dlatego metalowe meble pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń. Sprawdzą się idealnie w małym mieszkaniu i domu. Są świetną alternatywą dla drewnianych mebli lub płyt wiórowych czy MDF. Są niezwykle odporne na uszkodzenia. Ponadto nie ma problemu z utrzymaniem ich w czystości. Można je postawić także w ogrodzie lub na tarasie.

Odporność na uszkodzenia

Zwykle kupujemy meble na wiele lat. W tym czasie będą narażone na różnego typu uszkodzenia. Metalowe meble są o wiele bardziej odporne niż drewniane lub drewnopodobne. Nie ma ryzyka zadrapań czy obicia.

Są też odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego doskonale sprawdzą się również na tarasie czy w ogrodzie. Nie straszny jest im deszcz czy słońce. Niskie temperatury również nie wpłyną na ich wygląd czy funkcjonalność. Dzięki odpowiedniej ochronie antykorozyjnej są praktycznie niezniszczalne. Nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych.

Mobilność

Wielką zaletą metalowych mebli jest również mobilność. Nie musimy się martwić o ewentualne uszkodzenia w czasie transportu lub przesuwania w inne miejsce w pokoju albo do drugiego pomieszczenia. Możemy je wielokrotnie przewozić i przenosić, a na pewno nic nie odpadnie ani się nie odklei. Wcale nie muszą być ciężkie. Czytając instrukcję montażu, możemy łatwo skręcić poszczególne elementy. Sprawdźmy, jaką mają gwarancję. Jeśli wieloletnią, możemy być pewni, że długo posłużą.

Łatwość pielęgnacji

Meble metalowe nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji i częstego czyszczenia. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je tylko wilgotną ściereczką. Jeśli chcemy, możemy też użyć odrobiny płynu do mycia naczyń. Dlatego są niezwykle ekonomiczne. Nie musimy kupować specjalnych wosków lub preparatów do pielęgnacji mebli.

Wspaniały design

metalowe regaly

Do tej pory skupiliśmy się na walorach praktycznych. Jednak nie zapominajmy też o kwestiach estetycznych. Dzięki profesjonalnej metaloplastyce tego typu meble same w sobie są wyjątkową dekoracją.Ciekawą kolekcję regałów z metalowymi stelażami znajdziemy na takemehome.pl/kategoria/regaly/.Możemy też wybrać metalowe akcesoria, takie jak świeczniki, kwietniki czy wieszaki.

Najczęściej możemy znaleźć czarne, białe meble. Mogą też wystąpić w kilku odcieniach patyny. Są bardzo zgrabne i smukłe. Zwykle są wygięte. Jednak dzięki precyzyjnej technice wykonania są niesłychanie wytrzymałe.

Jeśli marzymy o wnętrzu w stylu retro, wybierzmy klasyczne paski. Dzięki temu stelaż i siedzisko będą wspaniale nawiązywać do tego stylu. Doskonale pasują tutaj zdobienia na meblach, na przykład w formie liści, kwiatów,  karo czy litery S. Możemy wybrać szklane stoliki z metalową podstawą.

Nie musimy wybierać metalowych mebli tylko do hal magazynowych, warsztatów czy placówek służby zdrowia. Sprawdzą się doskonale w domu, biurze lub profesjonalnym warsztacie. Wspaniale pasują do minimalistycznego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here