Jakie kamienie są najpopularniejsze w biżuterii handmade?

0
288
Jakie kamienie są najpopularniejsze w biżuterii handmade?

Półfabrykaty do wykonywania własnoręcznej biżuterii zachwycają mnogością barw i kształtów. Wybierając elementy do bransoletek czy naszyjników, warto postawić na elementy wysokiej jakości, dzięki czemu wyroby zachowają ładny wygląd przez długi czas. Biżuteria DIY może mieć tradycyjną formę, ale i podążać za najnowszymi trendami modowymi. W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie kamienie są najpopularniejsze w biżuterii handmade.

Kamienie naturalne to naturalne piękno

Kamienie naturalne i minerały od wieków doceniane są przez jubilerów i rzemieślników na całym świecie. Poza niezwykłą urodą i niepowtarzalnością są niezwykle trwałymi materiałami, które mogą być poddawane szlifowaniu czy nawiercaniu. Dzięki temu kamienie naturalne do biżuterii handmade oferowane są w niezwykle szerokim wachlarzu wielkości i kształtów dając nieskończone możliwości tworzenia.

Kamienie naturalne do biżuterii handmade

Jeśli zastanawiasz się, jakie kamienie do biżuterii handmade są obecnie najpopularniejsze i wyznaczają trendy w dziedzinie DIY, odpowiadamy: wszystkie! Dlatego też przygotowaliśmy subiektywne zestawienie najpiękniejszych kamieni, kierując się ich kolorami:

  • czerwony: koral, granat, rubin, piasek pustyni, karneol, obsydian, hessonit;
  • fioletowy: ametyst, kwarc, iolit, czaroit, ametryn, fluoryt;
  • niebieski: lapis lazuli; muszla paua, hemimorfit, kyanit, turkus, chalcedon, jaspis cesarski, dumortieryt;
  • czarny: onyks, noc kairu, lawa, larvikit, hypersten;
  • w odcieniach brązu i beżu: kalcyt, kwarc dymny, marmur, kamień słoneczny, jaspis; fosfosyderyt, pietersyt, fossil;
  • różowy: morganit, kwarc różowy, kunzyt, awenturyn;
  • biały: opal, masa perłowa, selenit; kryształ górski, jadeit, kunzyt, kamień księżycowy;
  • zielony: malachit, diopsyd, larimar, chryzokola, chryzopras, ferenit, apatyt, awenturyn, zoizyt, fluoryt, peridot;
  • szary: labradoryt, krzemień pasiasty, piryt.

Wiele z wyżej wymienionych kamieni i minerałów występuje w wielu kolorach bądź łączy w sobie naturalne piękno różnorodnych odcieni. Naturalne kamienie różnią się nie tylko kolorami i wzorem, ale i fakturą czy połyskiem. Wystarczy sprawdzić ofertę sklepu internetowego: https://royal-stone.pl/kamienie-naturalne.html. Obecnie najmodniejsze są monochromatyczne naszyjniki, dopełniające jednolity total look, a także subtelne pastelowe bransoletki ozdobione metalową zawieszką, które w delikatny sposób uzupełniają każdą stylizację, bez względu czy ma ona elegancki, czy też bardziej casualowy charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here