Komody – jak je wyeksponować w aranżacji?

0
410
Komody

Ten niewielki, acz praktyczny mebel sprawdza się w wielu pomieszczeniach. Komoda może stanowić dodatkowy element wyposażenia salonu, sypialni czy kuchni. W jaki sposób wpasować ją w aranżację? Zobacz!

Mebel uniwersalny: biała komoda

Umeblowanie w kolorze bieli wpasowuje się w liczne style. Znajdziemy je w scandi, boho, nowoczesnym, a także klasycznym wnętrzu. Komoda w całości biała lub wyposażona w jasne detale będzie współgrała z sosnowymi szafami. Wraz z nimi rozświetli niewielkie pomieszczenie. W zależności od jej projektu nada się do niemal każdego wnętrza. Co więcej, to na niej można ustawić dodatkowe elementy dekoracyjne – ramki ze zdjęciami, wazony, figurki i inne przedmioty.

Komody w salonie lub pokoju gościnnym

W tym miejscu takie meble pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną. Warto więc postarać się, aby były spójne z resztą wyposażenia. Ich stylistyka powinna współgrać ze stylem, w jakim są utrzymane pozostałe, większe meble. Ponadto można na nich wyeksponować cenne rodzinne pamiątki czy dopełnić wystrój, ustawiając pasujące dekoracje.

Czasami niska komoda z półkami może posłużyć również jako szafka RTV. Na niej ustawiamy telewizor, a w środku zmieszczą się:

  • piloty,
  • dodatkowe okablowanie, potrzebne np. do połączenia z komputerem,
  • odtwarzacz DVD,
  • głośnik zewnętrzny,
  • kolekcja ulubionych filmów na płytach.

Tego typu komody można znaleźć w sklepie AKORD.

Komody do sypialni lub garderoby

Mebel taki zwykle przeznacza się na przechowywanie bielizny czy dodatków do ubioru. Dlatego dobrze nada się tu model, wyposażony w szuflady. Te z kolei opłaca się doposażyć w organizery. Jest to użyteczne zwłaszcza w przypadku drobnych przedmiotów: kolczyków, bransoletek czy naszyjników i zegarków.

Komoda w sypialni niech będzie spójna ze stylistyką ramy łóżka i stolików nocnych. Można na niej również zorganizować półkę na książki. Będą one zawsze pod ręką, gdy zechce się poczytać przed snem. Z kolei białe komody do garderoby muszą komponować się z szafami w tym samym kolorze. Tak urządzona przestrzeń garderobiana wykreuje wrażenie czystości i luksusu.

Komoda do przedpokoju – czy warto?

Przedpokój to pomieszczenie przechodnie, więc trzeba w nim zadbać o łatwość komunikacji. Zastawienie przejścia niepotrzebnymi meblami nie jest dobrym pomysłem. Jednak jeśli warunki przestrzenne na to pozwalają, gustowna komoda będzie stanowić wartościową ozdobę korytarzyka. W końcu to właśnie jest ta przestrzeń, która wita nas i gości po wejściu do domu. Należy więc zadbać o prezencję tego pomieszczenia.

Komoda to uniwersalny mebel, pasujący do niejednego stylu i właściwie każdego wnętrza. Jej szczegółowy wygląd warto dopasować do swoich potrzeb. Wówczas będzie nie tylko ładnym, ale i estetycznym elementem wyposażenia. Białe komody, a także te w kolorze drewna, są ponadczasowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here