Jaki rower męski wybrać? Praktyczne porady

0
446
Jaki rower męski wybrać

Obecnie w sklepach jest wiele rodzajów rowerów, które różnią się ważnymi detalami oraz przeznaczeniem. Kluczem do sukcesu jest znalezienie modelu, który wpisze się w nasze potrzeby. Ważny jest też rodzaj ramy czy rozmiar kół. Sprawdź, jaki rower męski wybrać – omawiamy najważniejsze typy rowerów. Poznaj ich kluczowe cechy.

Dobry rower męski to taki, który oferuje bardzo dobry stosunek części do jakości. Musi być dostosowany w pełni do stylu jazdy i wymagań mężczyzny. Wiele zależy od tego, jak często i w jaki sposób będziesz z niego korzystać – inny model roweru sprawdzi się na dojazdy do pracy, inny na wyprawy po lesie i górach, a inny będzie uniwersalny.

Rowery męskie górskie / MTB

Nadal jednym z najpopularniejszych typów rowerów na rynku są rowery górskie określane też jako MTB. Służą głównie do jazdy amatorskiej i rekreacyjnej, w stosunkowo łatwym terenie. Bazują na aluminiowych ramach o geometrii ramy, która pozwala zająć dość komfortową pozycję.

Rowery górskie zwykle mają szerokie opony na kołach 29” lub 27,5”. Rury sterowe są proste, przewody biegną zwykle na zewnątrz ramy. W rowerach droższych można znaleźć hamulce tarczowe. Zostały zaprojektowane do nieco większych wyzwań terenowych. Na pewno jazda na rowerze MTB sprawia bardzo dużo frajdy.

Rowery trekkingowe męskie

Rower trekkingowy męski to model turystyczny, który służy nawet do wielodniowych wycieczek po drogach utwardzonych i nieutwardzonych. Można na nim zamontować sakwy tylne i przednie na ekwipunek. Ważny element męskiego roweru trekkingowego to także opony.

Muszą zapewniać stabilność, utrzymanie równowagi oraz dobrą przyczepność do drogi. W przypadku rowerów trekkingowych lepiej sprawdzą się szersze opony zamiast węższych. Ze względu na urozmaicone drogi, wybierz stabilniejsze opony i duże koła. Rowery trekkingowe pozwalają pokonywać kolejne kilometry w komfortowych warunkach.

Rowery męskie szosowe

Segment rowerów szosowych rozwija się coraz prężniej. Dawniej rower szosowy służył głównie do wyścigów. Obecnie rowery szosówki możemy rozpoznać po odpowiednio skrojonej geometrii, która pozwala zająć pochyloną sportową pozycję.

Taki rower męski wyróżnia się też klasyczną i minimalistyczną linią ramy. Modele wyścigowe z wyższej półki mają zapewniać maksymalnie dużą lekkość. Komfortowa pozycja w trakcie jazdy idzie w parze z niewielką wagą roweru. Męski rower szosowy jest nazywany też rowerem aerodynamicznym – jego cel to rozwijanie jak największych prędkości na prostych i dobrze utwardzonych drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here