Które kafelki do kuchni wybrać?

0
253
Które kafelki do kuchni wybrać

Kuchnia to miejsce, w którym często spędzamy wiele czasu. Przygotowywanie i spożywanie posiłków, ale też inne zajęcia sprawiają, że staje się ona nawet ośrodkiem życia rodzinnego. Jak zatem warto ją wykończyć, aby spełniała wszystkie oczekiwania? Po jakie elementy konstrukcyjne warto sięgnąć? Naszym zdaniem z pewnością po płytki ceramiczne.

Dlaczego warto wybrać płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne są idealnym sposobem na wykończenie kuchni – zarówno jej posadzki, jak i ściany w okolicy blatu kuchennego, przy szafkach, stole, a także we wszystkich miejscach, które mogą ulegać stosunkowo szybkiemu zabrudzeniu. Wszystko dlatego, że płytki cechują się kilkoma ważnymi zaletami:

  1. są odporne na uszkodzenia – nawet jeśli przez przypadek w kuchni rozbije się naczynie czy upadnie nóż, płytki nie zostaną uszkodzone odłamkami lub ostrzem; ich powierzchnie nie rysuje się i nie wyciera nawet przy intensywnym użytkowaniu;
  2. są twarde i mocne, dzięki czemu mogą bez problemu służyć nawet pod naciskiem ciężkich szafek czy innego wyposażenia;
  3. są odporne na działanie wody, tłuszczu, gorącej pary wodnej – w ten sposób niezależnie od tego, czy para unosi się z czajnika, czy coś wyleje się na podłogę lub zachlapie ścianę, płytki nie zostaną uszkodzone;
  4. powierzchnia łatwa do zmycia – płytki ceramiczne są gładkie, nie mają głębokich porów, w które mógłby wnikać brud, dzięki czemu pozwalają na łatwe oczyszczenie powierzchni; dodatkową ich zaletą jest wysoka odporność nawet na ostre środki czystości.

Efektowny wygląd płytek podłogowych i ściennych

W każdej kuchni ważne jest zarówno praktyczne, jak i estetyczne wyposażenie. Nowoczesne kafelki do kuchni są pod tym względem doskonałe, ponieważ idealnie wpisują się we współczesne oraz bardziej tradycyjne trendy wnętrzarskie. W zależności od tego, jakiego rodzaju wyposażenie lubisz, z całą pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni rodzaje płytek ceramicznych.

Płytki na posadzkę powinny być przede wszystkim antypoślizgowe, aby zapewniały bezpieczne poruszanie się po posadzce wszystkim członkom rodziny – zarówno najstarszym, jak i najmłodszym. Z kolei glazura ścienna może być śliska, dzięki czemu będzie jeszcze łatwiejsza do utrzymania w czystości. Dodatkowo lekko odbija światło, co sprawia, że kuchnia wydaje się jaśniejsza i większa.

Kształty i kolory dopasowane do twojej kuchni

Urządzając kuchnię, każdy z nas ma swoje własne wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądała na koniec. Jakie będzie miała kolory, główne elementy wyposażenia, dodatki i szczegóły. Na całe szczęście duża ilość płytek ceramicznych sprawia, że uzyskanie takiego wyglądu nie jest trudne.

Bez problemu będziesz mógł wybrać kafelki kuchenne o kształcie, który najbardziej ci odpowiada – na przykład prostokątnym, kwadratowym (lub rombu), heksagonalnym (foremnym lub nie), a nawet trójkątnym czy przypominającym rybią łuskę. Dodaj do tego wiele kolorów i odcieni, a także motywy mozaikowe, które pozwalają na uzyskanie bardzo pięknych, skomplikowanych wzorów albo przeciwnie, prostych i niesamowicie eleganckich wnętrz. Na pewno się nie zawiedziesz i znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here