Jakie produkty pomogą skutecznie zadbać o skórzane obuwie?

0
693
skórzane obuwie

Obuwie ze skóry od zawsze cieszyło się ogromną popularnością. Nic dziwnego. Przecież takie buty są zarówno reprezentacyjne, jak również trwalsze od tych, które wykonuje się z innych materiałów. Aby jednak móc długo cieszyć się ulubionymi skórzanymi butami, należy o nie odpowiednio zadbać. Chodzi zarówno o dobór skutecznych kosmetyków i narzędzi służących do czyszczenia, jak i właściwe przechowywanie obuwia.

Kosmetyki do pielęgnacji obuwia ze skóry

Oferta kosmetyków obuwniczych jest dość szeroka. Jednak jak to z kosmetykami bywa, nie wszystkie są skuteczne. Dlatego warto korzystać z oferty sklepów, które oferują jedynie sprawdzone produkty. Godnym polecenia sprzedawcą takiego asortymentu jest Multirenowacja.pl. Można tutaj znaleźć dosłownie wszystko do pielęgnacji i renowacji obuwia, w tym obuwia wykonanego ze skóry.

Jeśli chodzi o kosmetyki do obuwia skórzanego, to sprzedawca proponuje wyroby takich renomowanych marek jak: Saphir, Tarrago, Avel Leather, Angelus lub Dasco. Posiadają one szereg cennych właściwości i są produkowane z myślą o potrzebach powierzchni skórzanych. W opcji są produkty, które zapewniają skórze kompleksową ochronę lub dedykowane do jakiegoś konkretnego celu (np. środki zapobiegające odbarwieniom).

W sprzedaży dostępne są między innymi: pasty do butów skórzanych występujące w różnych kolorach, kremy do butów skórzanych, renowatory do skór licowych, regeneracyjne tłuszcze do skór, balsamy czyszczące do skór, roślinne cleanery do skór, impregnaty, roślinne zmiękczacze wosków, odsalacze, mydła do skór, protektory do skór, metaliczne farby do customizacji (personalizacji obuwia), zestawy do butów outdoorowych, rozciągacze do butów. Jak widać asortyment jest nadzwyczaj rozbudowany. Cały katalog produktów dostępny jest pod adresem internetowym: https://multirenowacja.pl/.

Akcesoria do czyszczenia butów skórzanych

Pod wskazanym wyżej linkiem znajduje się także bogata oferta akcesoriów dedykowanych czyszczeniu butów skórzanych. Do wyboru są między innymi: szczotki i gumy do butów (w tym szczotki do zamszu i nubuku), samopołyskowe gąbki do butów, szmatki do butów skórzanych, gąbki do aplikacji, aplikatory do kremów, pędzelki, długopisy do skór.

Sprawdzonym rozwiązaniem w zakresie utrzymania butów skórzanych w odpowiedniej kondycji jest zakup rękawic polerskich. Zapewniają one płynne, doskonałe czyszczenie obuwia i optymalny połysk. I to bez ryzyka naruszenia struktury skóry. Rękawica polerska SAPHIR MDOR Gant Lustreur posiada praktyczne zapięcie, które ułatwia przechowywanie takiej polerki.

Akcesoria do przechowywania i wkładania butów

Ostatnią, chociaż nie mniej ważną sprawą są warunki, w jakich przechowujemy skórzane buty. W sprzedaży dostępne są różne akcesoria, które ułatwiają to zadanie. Sklep Multirenowacja.pl proponuje pudełka i cedrowe skrzynki do butów, a także bawełniane pokrowce na buty, w których można magazynować nawet najdelikatniejsze rodzaje skór.

Posiadacze skórzanych butów powinni rozpatrzyć zakup prawideł do butów. Wachlarz produktów obejmuje prawidła do półbutów oraz kozaków. Drewniane prawidła do butów z mikroporami pozwalają na usunięcie wilgoci, a co za tym idzie sprzyjają temu, że buty będą długo atrakcyjnie prezentowały się na nodze. Wygodę wkładania i ściągania butów skórzanych zapewniają natomiast łyżki do butów (np. rogowe, metalowe, drewniane).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here