Liposukcja podbródka

0
1298

Podwójny podbródek to problem, który dotyka wiele kobiet i mężczyzn. Najczęściej pojawia się po 30 roku życia na skutek zmian hormonalnych. To nieestetyczny defekt, którego nie da się pozbyć ćwiczeniami czy dietą. Najskuteczniejszym sposobem, aby sobie z nim poradzić jest liposukcja, czyli nieskomplikowany zabieg przeprowadzany przez lekarza medycyny plastycznej. Co powinieneś wiedzieć o liposukcji podbródka, zanim się na nią zdecydujesz?

Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka Warszawa to coraz popularniejszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Pozwala skutecznie pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej, znajdującej się w okolicach szyi i podbródka. Największym powodzeniem w ostatnich czasach cieszy się liposukcja laserowa, która może być wykonywana na całym ciele. Przynosi spektakularne efekty oraz o wiele mniej skutków ubocznych niż tradycyjny zabieg. Okres rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku liposukcji klasycznej, wodnej czy ultradźwiękowej – po zabiegu pacjent szybko do wraca do zdrowia. Zabieg najczęściej nie wymaga znieczulenia ogólnego i stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe, które nie wiąże się z ryzykiem powikłań.

Na czym polega zabieg? Najlepsze efekty można osiągnąć, gdy przeprowadzany jest szybkim i bezpiecznym systemem laserowym. Pozwala w małoinwazyjny sposób zredukować oporną tkankę tłuszczową, która jest wręcz niemożliwa do usunięcia za pomocą innych domowych metod. Laser ma również działanie ujędrniające, ponieważ stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych. Podczas zabiegu światłowód lasera wprowadzany jest pod skórę, aż do poziomu tkanki tłuszczowej – najczęściej poprzez małe nacięcie w miejscu załamania skóry. Promieniowanie lasera rozbijają komórki tłuszczowe, prowadząc do uwolnienia ich zawartości, które w ten sposób zostają zniszczone. Następnie są one wydalane z organizmu podczas naturalnych procesów metabolicznych. Niekiedy jednak zniszczone komórki tłuszczowe zostają odessane podczas zabiegu – co ma miejsce głównie, jeżeli liposukcja przeprowadzana jest na większym obszarze ciała.

Komu polecana jest liposukcja podbródka?

Zabieg liposukcji podbródka jest bezpieczny oraz małoinwazyjny, dlatego bywa polecany osobom, które boją się poważnej interwencji chirurgicznej, jednak chciałyby pozbyć się nieestetycznego defektu. Zabieg ten w przeciwieństwie do innych metod nie niszczy tkanek sąsiadujących z komórkami tłuszczowymi. Tuż po nim pacjent zakłada uciskowe ubranie i już po 60 minutach może wrócić do domu. Dzięki znieczuleniu miejscowemu, przykre dolegliwości zostają zmniejszone do minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here