Kamery w domowym systemie monitoringu – co warto wiedzieć?

0
1657
Kamery w domowym systemie monitoringu – co warto wiedzieć?

Kamery w domowym systemie monitoringu to niezbędny element, bez którego tworzenia jakichkolwiek rozwiązań nie ma najmniejszego sensu. Na rynku istnieje wiele kamer CCTV, które idealnie sprawdzą się do roli „czujnego oka”, które będzie monitorowało bezpieczeństwo domu przez całą dobę. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać kamery do domowej sieci monitoringu.

Niezależnie od tego, czy planujesz stworzenie systemu monitoringu do własnej firmy, czy domu, kamery będą podstawowym urządzeniem, o który musisz zadbać, by cieszyć się bezpieczeństwem. Na rynku istnieje wiele rodzajów kamer CCTV, które idealnie sprawdzą się w systemach monitoringu, a jedną z nich jest kamera Hikvision.

Specyfika modelu

Kamera wyprodukowana przez firmę Hikvision to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli interesuje Cię rodzaj kamery IP. Model DS.-2CD2742FWD-I to bardzo dobre rozwiązanie w każdej instalacji systemu monitoringu, gdzie podstawowym aspektem jest bardzo wysoka rozdzielczość obrazu generowanego w dzień oraz w nocy. Omawiany model to kamera megapikselowa, a więc urządzenie, które może pochwalić naprawdę olbrzymią czułość. Pod tym względem jest zbliżona parametrami do typowych kamer analogowych.

Jak się okazuję, omawiana kamera marki Hikvision pozwala przetwarzać obraz w prędkości 20 klatek na sekundę, zachowując przy tym bardzo wysoką rozdzielczość na poziomie 4 megapikseli. Kolejnym atutem tego urządzenia jest również możliwość obsługi lokalnej rejestracji na kartach pamięci uSDHC. Poza tym, jeśli zajdzie taka potrzeba, administrator domowej, lub firmowej sieci systemu monitoringu, może w każdej chwili regulować ręcznie obiektyw. Warto dodać, że bogata funkcjonalność, umożliwia ręczną konfigurację wszystkich parametrów dla każdej obserwowanej sceny, co w niektórych sytuacjach, może być naprawdę pomocny aspektem.

Garść informacji technicznych – kamera IP Hikvision

Jeśli chodzi o dane techniczne omawianej kamery IP, wyprodukowanej przez firmę Hikvision, na pierwszy plan, rzuca się rodzaj kamery, a więc urządzenie kopułkowe i megapikselowa. Opisywana kamera jest zgodna z ONVIF i jest wyposażona w podstawowy obiektyw f=2.8-12mm/F1.4. Urządzenie posiada dwa strumienie wideo, a także wbudowane promiennik podczerwieni o zasięgu sięgającym aż 30 m. Kamera jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi systemami, takimi jak Internet Explorer, Safari, Android, iPhone, Firefox. Urządzenie jest stworzone z obudowy wandaloodpornej IK10 o wysokiej klasie szczelności IP66.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here