Karty edukacyjne to najlepszy sposób na naukę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

0
680
karty

Każdy człowiek posiada w sobie wrodzony dar do bycia w czymś geniuszem. Niestety współczesny system edukacji ciągle chce traktować wszystkich uczniów jednakowo. Nie daje im szansy na rozwijanie swoich indywidualnych zdolności. Każdy z nas, musi zatem zdobyć różnorodne umiejętności. Tym, którzy posiadają zmysł artystyczny, trudno jest wkuwać jakieś matematyczne wzory, z kolei umysły ścisłe mają często problem z zasadami ortografii. Ogromną pomocą w obu przypadkach są różnego rodzaju zabawy edukacyjne.

Nawet nie wiemy, że bawiąc się, jednocześnie się uczymy

Zabawa to najlepsza forma nauki. Coraz częściej diagnozuje się, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych awersję do nauki, szczególnie tych przedmiotów szkolnych, których po prostu nie rozumiemy. Po prostu podświadomie unikamy z nimi kontaktu i nie możemy nauczyć się nawet najprostszych zasad.

Gry edukacyjne poprzez typową dla siebie formę przekazu, sprawiają, że nauka staje się czymś przyjemnym. Przy okazji pobudzają naszą wyobraźnię, wprowadzają element zdrowej rywalizacji i pozwalają na miłe spędzanie czasu. Do tego nie zmuszają nas wkuwania informacji na pamięć, ale zachęcają do samodzielnego myślenia.

Jakie gry są idealne do nauki przez zabawę?

Z całą pewnością godne polecenia są karty edukacyjne. Służą one do poznawania różnych dziedzin nauki i rozwijają najróżniejsze umiejętności. W sprzedaży dostępne są produkty dedykowane, między innymi do:

  • opanowania zasad ortografii,
  • perfekcyjnej nauki tabliczki mnożenia,
  • historii,
  • kodowania, czyli liczenia w różnych systemach,
  • nauki języków obcych,
  • rozwoju kreatywności, w tym samodzielnego rozwiązywania problemów.

Karty edukacyjne sprawdzają się zarówno u osób, które są wzrokowcami, jak również dla ludzi, którzy uczą się poprzez słuchanie. Dla przykładu, karty do nauki ortografii (ortogramy) mają tak opracowaną grafikę, że eksponują wyrazy ze stwarzającymi trudności literami (np. ó, ch, h, ż). Z kolei karty do nauki tabliczki mnożenia zyskały uznanie wśród nauczycieli i opiekunów, którzy swoje zajęcia prowadzą zgodnie z zasadami Montessori.

Na uwagę zasługują także karty edukacyjne stworzone z myślą o nauce języka angielskiego. Pozwalają one nie tylko na poznanie słówek, ale również całych zwrotów w języku obcym. Zabawa nimi polega głównie na zadawaniu pytań. Karty sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak również można ich z powodzeniem używać w czasie lekcji lub korepetycji.

Gdzie kupić karty edukacyjne?

Zaufanym twórcą i sprzedawcą kart edukacyjnych jest Drukarnia Drukurs, którą prowadzi Fundacja Cis. Jest to organizacja, którą tworzą specjaliści posiadający doświadczenie w pracy z osobami borykającymi się z różnymi trudnościami. Twórcy kart posiadają zarówno wiedzę merytoryczną, jak i praktyczną.

Warto wspomnieć, że katalog produktów i usług tej społecznej firmy obejmuje również: projektowanie stron internetowych, projektowanie logo, plakatów, banerów, prowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży, o tematyce: decoupage, produkcji mydełek, powstawania papieru czerpanego. W firmowym sklepie zakupić można nie tylko karty edukacyjne, ale także: kubki z nadrukiem, kalendarze, książki oraz odzież (koszulki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here