Kryteria wyboru portfela

0
1176

Portfel to chyba jeden z bardziej popularnych prezentów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Można go wręczyć zasadniczo z każdej okazji i zawsze będzie trafionym podarunkiem. Problem pojawia się najczęściej podczas wyboru konkretnego rodzaju i modelu portfela. Dlatego też warto poznać najpierw wszystkie możliwości i najpopularniejsze warianty portfeli, jakie są dostępne na rynku.

Jakie wyróżniamy style portfeli?

Głównym kryterium wyboru będzie na pewno stylistyka portfela. Okazuje się, że do wyboru mamy całkiem sporo wariantów. Pierwszym jest Bifold, czyli portfel, który możemy zapiąć, składając go na pół. Jego bardziej rozbudowanym wariantem jest Trifold, czyli portfel, który należy złożyć dwa razy. Składa się on z trzech części. Kolejnym stylem jest tzw. kopertówka, a więc propozycja typowo damska. Jest to stosunkowo duży portfel, który może być noszony w ręce, zastępując małą torebkę.

Wszyscy doskonale znamy bilonówkę, a więc mały portfel, najczęściej w kształcie podkowy, który służy do przechowywania monet. Bilonówka jest przeważnie zapinana na bigiel. Obecnie spotykamy na rynku bilonówki, które są dodatkowo wyposażone w niewielką kieszonkę na kilka banknotów. Bardzo minimalistyczną wersją portfela jest tzw. ID Wallet. Jest to mały portfelik, który został zaprojektowany z myślą o noszeniu jedynie dowodu osobistego, karty bankomatowej oraz kilku banknotów.

Ostatnim stylem, który warto wymienić, jest Wristlet, czyli portfel, który posiada specjalny pasek. Umożliwia on noszenie portfela w ręce, zaczepiając pasek na nadgarstku. Bardzo podobnie, jak ma to miejsce w przypadku popularnej saszetki.

Jakie rodzaje zapięć mamy do wyboru?

Bardzo ważnym elementem portfela jest jego zapięcie. Niemniej jednak sporo modeli składanych nie posiada żadnego zapięcia. Najczęściej są to portfele Bifold i Trifold. Te, które zostały wyposażone w zapięcie, mogą posiadać:

  • zamek błyskawiczny,
  • zatrzask,
  • bigiel,
  • magnes,
  • rzep.

Co istotne sposób zapinania portfela nie koreluje z jego stylem. Możemy zatem spotkać portfel Trifold bez zapięcia lub z zapięciem w postaci zamka błyskawicznego. Wybierając portfel, warto zwrócić uwagę na wygodę otwierania i zamykania portfela. Zapięcie musi być dla nas komfortowe. Zapięcie na rzep jest głośne przy otwieraniu. Otwarcie zatrzasku lub bigla może wymagać użycia dwóch rąk. Wygoda użytkowania ma tutaj kluczowe znaczenie.

Z jakich materiałów wykonywane są portfele?

Bardzo często portfele wykonywane są ze skóry naturalnej, która jest trwała i efektowna pod względem wizualnym. Poza tym w ofertach sprzedawców możemy również znaleźć portfele wykonywane z ekoskóry, zamszu, nylonu, poliestru, plastiku, a nawet aluminium. Rodzaj i jakość materiału ma oczywisty wpływ na trwałość portfela. W tym względzie musimy wziąć także pod uwagę nasze upodobania.

Poza wymienionymi kryteriami wyboru możemy również decydować o kolorze oraz funkcjonalnościach, jakie będzie posiadał kupowany przez nas portfel. Konfiguracji różnych modeli jest naprawdę sporo. Te najbardziej praktyczne możecie przejrzeć na stronie sklepu Polska Galanteria, gdzie znajdziecie szeroki wybór portfeli, torebek oraz saszetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here