Kto potrzebuje oprogramowania ERP?

0
724
Kto potrzebuje oprogramowania ERP

Możliwości, jakie niesie ze sobą oprogramowanie ERP są praktycznie nieograniczone. Niestety w kręgach dość konserwatywnie nastawionych przedsiębiorców wciąż pokutuje przekonanie, że są to rozwiązania wyłącznie dla dużych firm. Czy zatem może z takiego oprogramowania skorzystać podmiot np. jednoosobowy?

Czym jest ERP?

Funkcjonalne oprogramowanie ERP ma najczęściej konstrukcję modułową. Składa się ono z części, do których przypisane są określone zadania. Kadry, płace, polityka magazynowa, a także obrót dokumentacją, to tylko niektóre z nich. Co więcej, moduły te mogą być dodawane do ogólnego oprogramowania ERP lub też skreślane z listy dostępnych funkcji.

Widać więc, że każde przedsiębiorstwo może stworzyć „ERP pod siebie”. Szeroko zakrojona personalizacja tego systemu jest zresztą jego najważniejszą zaletą. Oznacza to, że wspomniany we wstępie „jednoosobowy przedsiębiorca”, również znajdzie w tym systemie coś dla siebie. I właśnie dlatego warto postawić na to oprogramowanie.

Jakie funkcje pełni ERP?

Programy ERP pełnią bardzo zróżnicowane funkcje, gdyż ich ogólne przeznaczenie zależy wyłącznie od ich finalnego użytkownika. Dobry ERP może usprawniać politykę magazynową, zarządzać fakturami, czy też pomagać w płynnej organizacji dostaw. Możliwości, jakie stoją przed tym narzędziem są wręcz nieograniczone.

Wracając do przykładu firmy jednoosobowej, kierujący nią przedsiębiorca z pewnością doceni możliwość zamknięcia w jednym miejscu wszystkich dostaw, zakupów, czy też faktur za zrealizowane usługi. Co więcej, w ten sposób będzie można kompleksowo zarządzać ogólną bazą klientów.

A co z gigantami?

Wbrew obiegowym opiniom, oprogramowanie ERP jest niezwykle elastyczne. Oznacza to, że z powodzeniem mogą z niego korzystać również i rynkowi giganci, przynoszący w roku obrotowym kilka milionów złotych zysku! W zasadzie nie ma firmy, do profilu której nie dałoby się dopasować odpowiedniego oprogramowania ERP.

Podsumowując, narzędzia ERP pozwalają na profesjonalne zarządzanie każdym aspektem pracy firmy. I to niezależnie od tego, czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje i jaką ma wielkość. Nawet i najmniejsi gracze znajdą w ERP coś dla siebie. I właśnie dlatego warto docenić rolę tego oprogramowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here