Laser frakcyjny CO2 – podstawowe informacje

0
750
Laser frakcyjny CO2

Choć nazwa „Laser frakcyjny CO2” brzmi dość tajemniczo, to nie da się ukryć, że jest to jeden z najbardziej znanych laserów na świecie. Za jego pomocą można leczyć, a może raczej usuwać blizny po trądziku, ale też wykonać głębokie odświeżenie naturalnego piękna twarzy.

Na czym polega zabieg?

W ogólnym tego słowa rozumieniu, zabieg laserem frakcyjnym CO2 polega na bezpośrednim oddziaływaniu na powierzchnię skóry silnego impulsu świetlnego. Prowadzi on do powstawania w niej uszkodzeń, które – co ciekawe – mają postać charakterystycznej siatki. I właśnie dlatego uszkodzona w ten sposób skóra, znacznie szybciej ulega gojeniu.

Co ciekawe, zabieg ten – choć głównie kojarzony z twarzą – może być stosowany również na innych częściach ciała. Oczywiście od tego będzie zależeć bezpośrednia siła oddziaływania wspomnianego strumienia świetlnego, gdyż laser inaczej zadziała w przypadku skóry delikatnej, a inaczej w przypadku skóry grubej i silnej.

Kiedy stosować zabieg?

Stosowanie zabiegu polegającego na oddziaływaniu laserem frakcyjnym na powierzchnię skóry, wykonuje się najczęściej w przypadku wystąpienia blizn przerostowych, a także potrądzikowych. W ten sposób usuwa się również wszelakie przebarwienia i ogranicza wiotkość skóry, która odtąd jest znacznie bardziej wytrzymała.

Co więcej, laser frakcyjny CO2 może być też wykorzystywany jako narzędzie odmładzające! Przyjęło się bowiem, że wiele podmiotów świadczących usługi upiększające, wykorzystuje go w roli narzędzia do usuwania niewielkich zmarszczek. Dzięki temu skóra (zwłaszcza twarzy) będzie wyglądać młodziej i zdrowiej.

Pobudzenie do działania!

Mimo dość inwazyjnej formy tego zabiegu, jego skuteczność jest bardzo wysoka. Co więcej, prowadzi on do szeregu naturalnych zjawisk w organizmie, których następstwem jest poprawa stanu tkanki skórnej. Laser frakcyjny CO2 wymusza na tkance wprowadzenie pewnych działań naprawczych, które skutkują poprawą jej wyglądu.

Podsumowując, zabieg wykonywany za pomocą lasera frakcyjnego CO2, to bardzo często stosowana metoda pozbycia się nieusuwalnych zmian skórnych. Mimo charakteru tychże zmian, jest to metoda w pełni skuteczna. Choć – co trzeba przyznać – na jej pełne efekty trzeba poczekać do 12 miesięcy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here