Legalność nasion konopi w Polsce

0
222
Legalność nasion konopi w Polsce

Nasiona konopi są niekiedy legalne, jednak zależy to od tego, w jaki sposób zamierzasz ich użyć oraz jakie dokładnie nasiona wybierasz. Poniżej staramy się przybliżyć ten temat w sposób jasny i klarowny, który pozwoli Ci obiektywnie spojrzeć na możliwość zakupu nasion. Dowiesz się jakie ich odmiany warto wybierać oraz jak należy z nimi postępować, by nie naruszać polskiego prawa. Zapraszamy do lektury! 

Nasiona legalne i ich legalne użytkowaniu 

W naszym kraju legalne są nasiona konopi przemysłowych, czyli odmian konopi, których poziom THC (substancji psychoaktywnej) jest poniżej 0,2%. Takie nasiona nie są objęte przepisami dotyczącymi substancji psychoaktywnych, ich posiadanie, uprawa i sprzedaż nie podlegają ściganiu. Można je wykorzystywać do prowadzenia prywatnych i przemysłowych upraw, nawet we własnym ogrodzie. 

Natomiast nasiona konopi indyjskich (marihuany) są w Polsce traktowane częściowo jako zabronione i nielegalne. Dotyczy to szczególnie ich wykorzystywania w hodowli roślin, która jest zakazana. Niemniej są one dostępne do wykorzystania w formie kolekcjonerskiej, co sprzyja ich wzrastającym popytowi. Wiele osób decyduje się bowiem na ich właśnie kolekcjonerskie wykorzystanie – umieszczają je w gablotach i traktują jak swoisty gadżet reprezentujący ich zainteresowania i fascynację wyrobami konopnymi. Więcej na temat ich legalnego statusu dowiesz się pod linkiem: https://ganjafarmer.com.pl/content/25-legalnosc-nasion.

Warto przy tym podkreślić, że uprawa konopi przemysłowych w Polsce wymaga uzyskania odpowiedniego zezwolenia, a także stosowania się do określonych regulacji prawnych dotyczących takiej uprawy. Dlatego przed przystąpieniem do hodowli zawsze należy dokładnie upewnić się, czy nie będzie ona naruszać przepisów prawnych. 

Kolekcjonerskie nasiona marihuany 

W Polsce kolekcjonowanie nasion konopi indyjskich (marihuany) jest uznawane za legalne, ponieważ takie ich wykorzystanie nie jest objęte przepisami dotyczącymi substancji psychoaktywnych. Samo nasiono nie posiada w swoim składzie substancji THC (ani innych o działaniu psychodelicznym), co czyni je bezpiecznymi w użytku. Szczególnie gdy ich zamierzonym sposobem użytkowania będzie jedynie przetrzymywanie w gablotce kolekcjonerskiej.

Kolekcjonowanie nasion konopi jest więc Polsce dozwolone, pod warunkiem że takie nasiona nie są używane do celów hodowlanych ani konsumpcyjnych, a jedynie w celach kolekcjonerskich lub nawet naukowych. Warto jednak zachować pod tym względem ostrożność, aby nie naruszyć przepisów prawa, które regulują ich uprawę i wykorzystanie. Przede wszystkim nie sprzedawaj swoich nasion innym osobom oraz dbaj o to, by nawet samoczynnie (pod wpływem działania warunków atmosferycznych) nie wykiełkowały.

Jak przechowywać nasiona kolekcjonerskie?

Aby zachować dobrą jakość nasion konopi kolekcjonerskich, ważne jest, aby przechowywać je w odpowiedni sposób. Przede wszystkim w miejscu suchym i ciemnym, aby zapobiec ich zepsuciu lub utracie jakości. Najlepszym miejscem do przechowywania nasion jest sucha, ciemna szafka lub szuflada. Temperatura przechowywania nasion konopi powinna wynosić od 6 do 22 stopni Celsjusza, ponieważ zbyt niskie lub wysokie temperatury mogą wpłynąć na ich jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here