Lublin sushi – czyli od czego zacząć przygodę z kuchnią japońską?

0
644

Kuchnia azjatycka, a szczególnie japońska zdobyła serca milionów osób na całym świecie. Niecodzienne smaki i wyjątkowe aromaty to główna domena dań pochodzących z tego kraju. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość zachodniego społeczeństwa nie mogła sobie pozwolić na kolację z sushi w roli głównej. Dzisiaj jest już inaczej. W takich miastach jak Lublin – sushi możemy zjeść w wielu restauracjach, w których pracują doświadczeniu sushi-masterzy. Swoją przygodę z kuchnią japońską warto zacząć wobec tego od wizyty w takim miejscu. Personel z pewnością opowie nam coś więcej na jej temat i wesprze w nauce jedzenia pałeczkami. Jeśli jednak wolisz najpierw przygotować się samodzielnie do takiego wyjścia – mamy dla Ciebie kilka rad!

Jak nauczyć się jeść pałeczkami?

To pytanie dręczy wiele osób, które nie miały do tej pory styczności ze spożywaniem posiłków tą metodą. Restauracje oferujące sushi Lublin zazwyczaj zatrudniają profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak Ci w tym pomóc. Jeśli chcesz przystąpić do takiej nauki we własnym domu, również możesz to zrobić. Postaramy się wyjaśnić Ci krok po kroku, jak zabrać się za naukę.

  • Weź jedną z pałeczek w dłoń i umieść ją pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem, przytrzymując palcem serdecznym i środkowym. Ta pałeczka posłuży Ci za podstawę, której zadaniem będzie pozostanie w jednym miejscu podczas jedzenia.
  • Następnie ułóż drugą pałeczkę równolegle do poprzedniej, przytrzymując ją kciukiem i palcem wskazującym. Ta pałeczka z kolei ma być ruchoma, umożliwiając sprawne spożywanie potrawy.
  • Mając odpowiednie ułożenie pałeczek, chwyć kawałek sushi górną pałeczką, opierając go o pałeczkę dolną. W tej technice ważna jest zarówno swoboda, jak i stabilizacja. Kciuk i palec wskazujący z pewnością ułatwią Ci zadanie.

Nawet jeżeli na początku nie będzie Ci wychodzić – nie przejmuj się! Małymi kroczkami na pewno uda Ci się dojść do celu. Jeżeli chcesz lepiej poznać tajniki kuchni japońskiej, restauracje serwujące sushi Lublin i ich obsługa z pewnością przybliżą Ci nieco kilka podstawowych zagadnień oraz wyjątkowych ciekawostek.

Lublin sushi – gdzie wybrać się na swoją pierwszą japońską kolację?

Na stronie internetowej https://www.takushisushi.pl/ znajdziesz restaurację sushi Lublin, która może poszczycić się bardzo dobrą renomą. Nie tylko spróbujesz tam ciekawej potrawy, ale również nauczysz się czegoś nowego i pogłębisz swoją wiedzę o Japonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here