Mustang Mach-E – ikona motoryzacji w elektrycznym wydaniu

0
706
Mustang Mach-E

Ford Mustang to niewątpliwie legenda światowej motoryzacji i model, który jest dumą swojego producenta. Nie może więc dziwić fakt, że to właśnie Mustang został pierwszym Fordem, który posiada swoją elektryczną wersję. Jest to właśnie Ford Mustang Mach-E, czyli w pełni elektryczny SUV, obok którego nie można przejść obojętnie.

Ford Mustang Mach-E – nowoczesny design i legendarny charakter

Ford Mustang Mach-E to elektryczne auto, które nie zrywa z tradycją swoich poprzedników. Wiele elementów zostało unowocześnionych, jednak długa i wysoka maska, drapieżna linia boczna, czy charakterystyczne tylne światła stanowią dziedzictwo klasycznego Mustanga. Nowy Mustang Mach-E posiada jednak modną sylwetkę SUV-a, co pozwoliło uzyskać więcej przestrzeni w kabinie oraz większą pojemność bagażnika, która wynosi nawet 519 litrów (1420 litrów po złożeniu tylnych siedzeń). Zmiany uczyniły auto jeszcze bardziej komfortowym, co nie oznacza, że zaburzyły jego drapieżny charakter. Oczywiście w kontekście Forda Mustanga komfort to oczywistość, tak samo jak użycie najwyższej jakości materiałów, a także odpowiednie ich spasowanie. Wszystko to sprawia, że model Mach-E podobnie jak poprzednicy zachęca do długich podróży.

Ford Mustang Mach-E – elektryczny SUV w trzech wersjach

Mustang Mach-E to auto dostępne w czterech wersjach, posiadających 269, 294 lub 351 koni mechanicznych. Najtańsza wersja kosztuje przeszło 216 tys. złotych, czyli zdecydowanie więcej niż Tesla Model 3. Najdroższa i najbardziej luksusowa jest jednak wersja GT, która kosztuje 335 tys. złotych i wyposażona została w 487 KM, co pozwala rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy. Wersja GT posiada również napęd na wszystkie koła oraz zawieszenie MagneRide, a nad jej jakością pracował legendarny zespół Ford Performance. W standardowych wersjach Mustang Mach-E może posiadać napęd na przód, tył lub cztery koła. W przypadku wersji RWD auto zastało wyposażone w baterię 98 kWh i zgodnie z zapewnieniami producenta oferuje zasięg nawet do 610 km na jednym ładowaniu. 

Elektryczny Ford Mustang – optymalizacja czasu ładowania

Jak już wspomniano Ford Mustang Mach-E jest pierwszym elektrycznym samochodem tej marki, a koncern dołożył wszelkich starań nie tylko, by zapewnić odpowiedni zasięg, ale również możliwie najkrótszy czas ładowania. Jest to warte podkreślenia, ponieważ w przypadku baterii o pojemności 75 kWh uzupełnianie prądu w zakresie od 10 do 80 procent zajmuje 38 minut, przy założeniu, że posłuży do tego ładowarka o mocy 115 kW. W praktyce oznacza to, że dziesięciominutowe ładowanie umożliwia przejechanie nawet 91 kilometrów. W przypadku większych baterii o pojemności 98 kWh zastosować można szybszą ładowarkę, a mianowicie o mocy 150 kW. W tym przypadku dziesięciominutowe ładowanie gromadzi w akumulatorze prąd pozwalający przejechać nawet 119 kilometrów. Uzupełnianie prądu w zakresie od 10 do 80 procent pojemności akumulatora trwa natomiast około 45 minut.

Podsumowując należy stwierdzić, że pionierski samochód elektryczny Forda, czyli Mustang Mach-E to wielki sukces tej marki. Model posiada wszystkie najlepsze cechy swoich poprzedników, a zarazem jest na tyle nowoczesny i ekologiczny, że pasuje do dzisiejszych czasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here