Oczyszczanie wodorowe twarzy, czyli precz z wolnymi rodnikami!

0
1170
Oczyszczanie wodorowe twarzy

Niektóre problemy skórne wymagają specjalnego traktowania. Bez wątpienia należy do nich cera z rozszerzonymi porami, zanieczyszczona i potrzebująca ‘’mocniejszej’’ pielęgnacji. Niektóre zanieczyszczenia są na tyle duże, że wydawać by się mogło, iż nie ma sposobu na pozbycie się ich. Na szczęście sposób jest i skorzystać z niego może niemal każdy! Jeśli więc nie wiesz jak poradzić sobie ze swoimi zanieczyszczonymi porami, to zachęcamy do lektury poniższego artykułu, traktującego o oczyszczaniu wodorowym twarzy!

Oczyszczanie wodorowe – dla kogo?

Przede wszystkim z zabiegu oczyszczania twarzy przy pomocy aktywnego wodoru skorzystają posiadacze cery trądzikowej, zanieczyszczonej, atopowej i wrażliwej. Oczyszczanie wodorowe okaże się pomocne również dla osób ze skórą zmęczoną, przesuszoną, a także…tłustą! Jeśli natomiast chodzi o wiek, to nie ma większych ograniczeń. Każdy może skorzystać z oczyszczania twarzy tą metodą. Chyba że posiada jakiekolwiek z przeciwwskazań do wykonania oczyszczania wodorowego, czyli:

  1. Jest w ciąży lub karmi piersią,
  2. Choruje na nowotwór,
  3. Choruje na cukrzycę,
  4. Jest alergikiem,
  5. Choruje na padaczkę.

Dlaczego oczyszczanie wodorowe pomaga?

Fenomen oczyszczania przy pomocy wodoru polega na pozbyciu się wolnych rodników. Te oprócz niszczycielskiego wpływu na nasz organizm, przyczyniają się również do uszkadzania bariery ochronnej oraz włókien kolagenowych i elastynowych naszej cery. Zabieg polegający na pozbyciu się ich jest więc kluczem do działania przeciwstarzeniowego. Możemy to osiągnąć jedynie poprzez użycie wodoru, który ma konkretne właściwości, dzięki którym zneutralizowanie szkodliwych rodników staje się możliwe. Skóra po tym zabiegu kosmetycznym jest nie tylko promienna i idealnie oczyszczona, ale i zagęszcza się i wzmacnia, ponieważ stymulowana jest jej odbudowa. O tym, jak to możliwe dowiemy się poprzez zrozumienie, jak działa oczyszczanie wodorem.

Jak działa oczyszczanie wodorowe?

Najważniejszą rolę odgrywa wodór, który pod wysokim ciśnieniem wtłaczany jest w głąb skóry. W taki sposób właśnie usuwa on wolne rodniki. Jednak aby mogło się to w pełni udać, należy przeprowadzić oczyszczanie wodorem w kilku etapach. Na samym początku niezbędne jest, aby usunąć z powierzchni skóry martwy naskórek oraz wszystko to, co może zalegać w porach. Za pomocą mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego oczyszczamy dogłębnie skórę, Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć lepsze efekty podczas oczyszczania wodorowego. W kolejnym etapie bowiem używamy aktywnego wodoru.

Trzecim etapem jest elektroporacja. Jej efekt powinien być podobny do tego osiągniętego przy użyciu mezoterapii. Chodzi o wprowadzenie w głąb skóry konkretnych składników, które wpłyną na poprawę jej jakości np. kwasu hialuronowego. Tak samo, jak w przypadku mezoterapii. Jednak bez użycia igły! Dla wielu może być to ogromną zaletą. Szczególnie że wiele osób nie decyduje się na tego typu zabiegi w strachu przed bólem albo przez lęk odczuwany na są myśl o igłach! Na sam koniec oczyszczania wodorowego przychodzi czas na masaż twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here