Ogrzewanie pokojowe w sypialni – fakty i mity

0
2922
Ogrzewanie pokojowe w sypialni - fakty i mity

Wykańczając lub remontując swój dom, musimy podjąć decyzję co do wyboru metody ogrzewania. Ostatnimi czasy coraz popularniejszym rozwiązaniem jest montaż ogrzewania pokojowego. Wciąż jednak budzi ono również wątpliwości. Szczególnie, kiedy decydujemy się na ogrzewanie podłogowe w sypialni. Spróbujmy więc sprawdzić powszechnie panujące opinie na ten temat.

Na podłodze tylko płytki – mit

Każdy, kto decyduje się na ogrzewanie podłogowe w sypialni, spotyka się z opinią, że jedynym sposobem na wykończenie podłogi w takim razie są płytki ceramiczne. Jak wiemy, sypialnia nie jest miejscem, w którym wybieramy je chętnie. Tymczasem wcale nie musimy ograniczać się do płytek! Z powodzeniem możemy bowiem zdecydować się na ponadczasową podłogę drewnianą, a nawet specjalne panele laminowane. Możesz więc wykończyć swoją sypialnię dokładnie tak, jak tego chcesz – nawet przy zastosowaniu „podłogówki”.

Ogrzewanie podłogowe w sypialni nie jest zdrowe – mit

To kolejny mit, który może zniechęcić nas do montażu ogrzewania podłogowego w sypialni. Tymczasem nie powinien! Jak pokazuje doświadczenie, ogrzewanie podłogowe może być bowiem znacznie zdrowsze, niż to tradycyjne. Przede wszystkim, ten rodzaj ogrzewania nie powoduje wzmożonej cyrkulacji powietrza. To zaleta, którą docenić powinny przede wszystkim osoby zmagające się z alergiami. Sprawia to bowiem, że kurz nie unosi się tak intensywnie, jak w przypadku tradycyjnych grzejników.

To jednak nie wszystko. Temperatura w przypadku ogrzewania podłogowego w sypialni układa się równomiernie, a najcieplej jest właśnie przy podłodze. Tymczasem na wysokości głowy panuje już optymalna dla człowieka temperatura. Czujemy się więc ciepło i komfortowo, nie marzniemy w stopy, a jednocześnie nie przegrzewamy się.

Zapomnij o puszystym dywanie – fakt

Poszukując informacji na temat ogrzewania podłogowego w sypialni, z pewnością spotkasz się z informacjami, że w takim przypadku nie możesz zdecydować się na rozłożenie na podłodze dużych, puszystych dywanów. Niestety, jest to prawdą. Dywany, szczególnie duże i grube, zmniejszają efektywność ogrzewania podłogowego. Nie oznacza to jednak, że w twojej sypialni nie może znaleźć się żadna ozdoba podłogi. Mały, lekki dywanik nie wpłynie znacząco na efektywność ogrzewania podłogowego. W tym miejscu warto rozwiać również wątpliwości dotyczące łóżka – jak przekonują eksperci, nie musimy obawiać się, że ono również zmniejszy efektywność ogrzewania.

Jak widać, wybór ogrzewania podłogowego wcale nie musi oznaczać wyrzeczeń czy zagrożeń. Przypomnijmy także, że ogrzewanie podłogowe to system, który wyróżnia się estetyką – brak widocznych grzejników daje więcej możliwości stylowego urządzenia sypialni. Jest to również rozwiązanie, dzięki któremu możemy sporo zaoszczędzić. By odczuwać komfort cieplny nie musimy bowiem nagrzewać rur grzewczych do tak wysokich temperatur, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Spragniony większej dawki wiedzy? Odwiedź stronę: https://ogrzewamdom.pl/, gdzie rozwiane zostaną wszelkie twoje wątpliwości.

Podsumowując, ogrzewanie podłogowe w sypialni to rozwiązanie, które wymaga konkretnego postępowania – nie jest jednak prawdą, że sypialnia jest pomieszczeniem, w którym nie powinno być ono zastosowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here