Organizacja przyjęcia urodzinowego. Krok po kroku

0
1415
przyjęcie urodzinowe

Urodziny to wyjątkowy czas i chcemy, by taki był. Dlatego wiele osób przykłada ogromną wagę do organizacji przyjęcia urodzinowego. Planujesz imprezę i chcesz, aby ty, lub bliska ci osoba miała niezapomniane przyjęcie urodzinowe? Podpowiadamy co zrobić, by na długo zapadło w pamięci wszystkich! Sprawdź poradnik, jak zorganizować przyjęcie krok po kroku.

Organizacja przyjęcia urodzinowego. Krok po kroku

1. Stwórz listę gości

Lista gości jest ważna, ponieważ pomoże ci ustalić ilość przygotowanego jedzenia oraz określić dobór lokalu. Jeśli planujesz duże przyjęcie, lepiej zorganizować je w restauracji i wybrać dobry catering. Wówczas masz pewność, że każdy się pomieści a ty zaoszczędzisz sobie… sprzątania i gotowania. 

2. Wybierz miejsce i ustal datę przyjęcia urodzinowego

To oczywiście najważniejsza kwestia organizacyjna. Zastanów się, gdzie ma się odbyć twoje przyjęcie: czy wolisz zorganizować je w domu, czy w  restauracji, a może w plenerze? Ważne też, aby data przyjęcia pasowała gościom. Dlatego lepiej nie ustalać jej w dni pracujące. 

3. Ustal menu na przyjęcie

To zawsze jest wyzwaniem, ponieważ komponując menu na przyjęcie  należy w nim uwzględnić potrzeby małych dzieci, alergików, wegan i wegetarian… za dużo zachodu? Na szczęście masz doskonałe wyjście: po prostu zamów catering. Obecnie jest wiele firm, które po mistrzowsku zajmą się jadłospisem na twoje przyjęcie. sprawdź np. ofertę, którą proponuje catering na urodziny Warszawa

4. Przygotuj zaproszenia urodzinowe 

Zaproszenia urodzinowe to nieodłączna część urodzin i spora atrakcja, zwłaszcza jeśli są niebanalne. Postaraj się, bay były ciekawe, oryginalne w treści i – najlepiej – napisane odręcznie. Pamiętaj, aby  poinformować w nim gości o konieczności potwierdzenia udziału w urodzinowym przyjęciu.

5. Sprawdź, czy wszyscy goście potwierdzili swoje przybycie

To pozwoli ci rozplanować miejsca przy stole oraz posiłki i ich ilość. Nawet jeśli organizujesz przyjęcie w domu, możesz zamówić catering na imprezę w domu – bardzo wygodna opcja, dzięki której zaoszczędzisz czas i zachwycisz gości wspaniałym jedzeniem! Wiedza o tym ile osób stawi się na urodzinach, ułatwia planowanie posiłków. 

6. Określ motyw przewodni imprezy 

Motyw imprezy jest ważną kwestią. Zastanów się, czy wolisz, aby przyjęcie było klasyczne, czy lubisz bawić się na imprezach związanych z konkretnym tematem (np. impreza w stylu PRL, lat 70, komiksów, fantasy itd). Motyw przewodni należy określić jeszcze zanim wyślesz zaproszenia, ponieważ powinno się na nich zaanonsować gościom, na jaką imprezę się wybierają i czy mają być przebrani – przygotowanie kostiumu wymaga czasu i dobrze, jeśli goście wiedzą o tym wcześniej.

7. Wybierz odpowiednie dekoracje

Jeśli zdecydowanie wolisz tematyczne imprezy – dekoracje powinny być dopasowane do przewodniego motywu, np. kosmos, lub podwodny świat. Zwłaszcza dzieci lubią tego typu przyjęcia, ale dorośli także uwielbiają przebieranki! Warto zatem podkreślić wyjątkowość imprezy i dobrać dekoracje oraz atrakcje, które będą pasowały do danej imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here