Plexi na wymiar? To nie problem!

0
2301
Plexi na wymiar? To nie problem!

Antyrama plexi antyrefleksyjna to doskonały sposób na oprawę grafiki, zdjęcia oraz kolażu. W sklepach zazwyczaj dostępne są antyramy w konkretnym rozmiarze. Co jednak, jeśli oferowane rozmiary nie spełniają naszych oczekiwań? Jest na to rozwiązanie: plexi na wymiar.

Antyrama z plexi antyrefleksyjnej to stosunkowo łatwy, niedrogi, a przy tym bardzo funkcjonalny sposób na oprawę obrazu, na którym nam zależy. Możemy oprawić w nią plakat, grafikę, certyfikaty i dyplomy. Wygląda świetnie, lśni, nie wybija się na pierwszy plan, jak ozdobna rama. Nie przyćmiewa obrazu, wręcz przeciwnie – eksponuje go. W antyramie z pleksi najlepiej prezentować się będzie sztuka nowoczesna. Dodatkowym plusem jest fakt, że taka oprawa nie wymaga pomocy specjalisty i możemy jej dokonać samodzielnie. Antyrefleksyjne plexi ma wielką zaletę – niweluje odblaski i refleksy za pomocą „efektu lustra”, pozwalając cieszyć oko dziełem sztuki. Antyramy z plexi na wymiar można kupić w sklepach internetowych takich jak np. Aluramy, gdzie standardowo oferowane są wymiary od 5 x 5 cm do 125 x 215 cm, jednak na specjalne zamówienie wykonywane są również większe wymiary. „Plecy” antyramy wykonane są z płyty HDF 3 mm, a jej boki malowane na biało. Klipsy i ich rozmieszczenie zapewniają optymalny docisk pracy, dzięki czemu plakat czy zdjęcie nie ulega odkształceniu albo pofalowaniu. Antyramę z pleksi na wymiar można zawiesić zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Do czego jeszcze może posłużyć plexi? Spytajmy najpierw – czym jest plexi? To tworzywo sztuczne imitujące szkło, termoplastyczne i łatwe do kształtowania. Występuje również pod nazwami: pleksi, pleksa, plexiglas czy szkło akrylowe. Ze względu na swój wygląd oraz właściwości świetnie nadaje się do eksponowania produktów, dlatego to materiał często wykorzystywany w branży reklamowej i ekspozycyjnej. Z plexi na wymiar produkowane są: gabloty, displaye, stojaki, tablice, kasetony reklamowe. Plexi na wymiar znajduje również zastosowanie w budownictwie (np. przeszklenia połaci dachu, ekrany ochronne, przeszklenia w drzwiach i oknach), przemyśle oraz designie (przykładowo meble z plexi to eleganckie i nowoczesne rozwiązanie, idealne do ekskluzywnych butików). Plexi jest bardzo łatwe w obróbce. Aby nadać jej pożądany kształt, wystarczą zwykłe narzędzia, takie jak: piła tarczowej, wiertła do metalu czy wycinarki. Przeciętny użytkownik nie posiada jednak tych narzędzi. Dlatego po plexi na wymiar najlepiej zwrócić się do specjalistycznych sklepów internetowych takich jak Aluramy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here