Płytki podłogowe kontra panele – co wybrać?

0
1329
płytki podłogowe

Dom to miejsce, które powinno być nie tylko eleganckie i nowoczesne, ale także bezpieczne i funkcjonalne. To w końcu nasz prywatny azyl, w którym spędzamy każdego dnia mnóstwo czasu, odpoczywając lub realizując swoje obowiązki. Zadbaj zatem o to, by komfort życia (zarówno Twój, jak i Twoich lokatorów) był na najwyższym możliwym poziomie. Zapraszamy serdecznie po więcej informacji, które mogą okazać się przydatne na etapie rozwoju lub planowania.

W tym materiale zastanowimy się nad tym, czy lepsze są płytki podłogowe, czy jednak wciąż popularne panele. Przyjrzymy się bliżej dostępnych opcjom i porównamy produkty z serii budżetowych lub premium. Gwarantujemy, że każdy znajdzie mnóstwo odpowiedzi, dzięki którym bez problemu dopasuje asortyment do indywidualny potrzeb i oczekiwań. Zaczynamy!

Płytki podłogowe – elegancki design i możliwość personalizacji

Wydaje Ci się, że płytki to produkt przystosowany tylko i wyłącznie do eksploatacji na balkonach, tarasach, łazienkach i w kuchniach? Nic bardziej mylnego. Obecnie znajdziesz w ofercie wielu renomowanych producentów płytki podłogowe imitujące drewno lub kamień. Stanowią one świetną alternatywę dla pozostałych produktów, które mogą być interesujące dla potencjalnych specjalistów od aranżacji wnętrz.

Wytrzymałość i niezawodność

Załóżmy hipotetycznie, że wyślizgnie Ci się szklanka z rąk i upadnie na ziemię. Takie sytuacje zdarzają się codziennie w milionach domów. Co wydarzy się w momencie, gdy na Twojej podłodze będą produkty wysokiej jakości? Prawdopodobnie nic! Płytki podłogowe od renomowanego producenta bez problemu poradzą sobie z taką sytuacją. Co stanie się z panelami? Istnieje ogromne ryzyko, że powstanie na nich mało estetyczne wgniecenie, ponieważ panele w większości przypadków wyprodukowane są z bardzo delikatnego i miękkiego tworzywa. Do tego dochodzi kwestia wilgoci i ewentualnego wypaczania, co dodatkowo może stanowić poważny problem.

Komfort utrzymywania czystości

Płytki podłogowe są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Nawet jeśli dojdzie do ewentualnego zaplamienia, prawdopodobnie wystarczy je przetrzeć – nawet w przypadku, by temperatura danego płynu lub jedzenia była gorąca. W przypadku paneli mogą zostać mało atrakcyjne plamy, które będą niemożliwe do usunięcia. Biorąc pod uwagę, że w sklepach coraz częściej można znaleźć produkty wizualnie przypominające panele, płytki wygrywają niemal we wszystkich aspektach z panelami – oczywiście jeśli chodzi o produkty renomowanych producentów, które zostaną ułożone przez sprawdzonych specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here