Jak drukować oszczędniej w firmie? Gdzie można tanio zamówić tonery do drukarek HP?

0
895

Prowadzenie własnej działalności to ogromne wyzwanie. Najważniejsze jest, by utrzymać płynność finansową. Z tego względu warto zarządzać swoją firmą w jak najbardziej oszczędny sposób. Nie każdy zdaje sobie sprawę, ile pieniędzy wydaje się na prozaiczne rzeczy. Radzimy, jak zmniejszyć wydatki na materiały eksploatacyjne i podpowiadamy, gdzie można tanio kupić tonery do drukarek HP!

Kłopoty finansowe w średniej czy małej firmie mogą zacząć się w każdej chwili. Uważne obserwowanie wydatków jest podstawą, by utrzymać prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Niezwykle ważne jest też szukanie sposobów na rozsądne oszczędności. Jednym z nich jest ograniczenie kosztów druku. Dowiedz się, gdzie możesz niedrogo kupić tonery do drukarek HP!

Ile płacisz za druk w firmie? Ile kosztują tonery do drukarek HP?

Drukarki marki HP są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Modele laserowe świetnie sprawdzają się w warunkach biurowych, ponieważ pracują szybko, są bardzo wydajne i porównywalnie tańsze w utrzymaniu niż sprzęt atramentowy. Niemniej, tonery do drukarek HP są i tak dość kosztowne. Ich cena zależy od modelu posiadanego urządzenia, ale zwykle wynosi ok. 200-300 zł (przy wydajności 1000 stron). Masa dokumentów, raportów, sprawozdań i innych papierowych formularzy sprawia, że standardowy wkład wystarcza na ok. miesiąc. Jeśli posiada się w firmie kilka urządzeń, można na nie wydawać aż kilka tysięcy złotych! Na koszty składają się także rachunki za prąd (sprzęt działa czasami i po kilka godzin dziennie), papier, a także przeglądy czy ewentualne naprawy. Przy takim wykorzystaniu łatwo niestety o awarię.

Zakładając, że posiada się nawet jedynie monochromatyczne urządzenia, co miesiąc trzeba wydać ok. 200 zł. Przy trzech drukarkach kwota rośnie do 600 zł. Jeśli natomiast wykorzystuje się kolorowe wkłady (np. do materiałów promocyjnych), za komplet CMYK trzeba zapłacić aż 800 zł miesięcznie za jeden sprzęt! Rocznie na kupno tonerów do drukarek HP trzeba wydać ok. od 2400 zł do nawet 9600 zł!

Zmniejsz wydatki na druk – ile da się zaoszczędzić na tonerach do drukarek HP?

Jak widać, wydatki na firmowe drukarki mogą być zaskakująco wysokie. Chociaż wraz z rozwojem technologii ogranicza się ilość papierowych dokumentów, póki co żadna firma nie może bez nich prawidłowo działać. Świetnym rozwiązaniem jest zakup tonerów do drukarek HP w niższych cenach. Jedni przedsiębiorcy zamawiają je z hurtowni, oszczędzając średnio kilkadziesiąt złotych na sztuce. Taka forma kupna sprawdza się jednak raczej w dużych firmach, gdzie za jednym zamachem nabywa się przynajmniej kilkanaście sztuk. Da się znaleźć punkty umożliwiające sprzedaż detaliczną w cenach hurtowych, ale nie są one zbyt powszechne.

O wiele wygodniejszym rozwiązaniem są tzw. zamienne tonery do drukarek HP. Są to wkłady idealnie dostosowane do konkretnych modeli urządzeń. Zapewniają dobrą jakość wydruku, sprawują się bez zarzutu i są bardzo wydajne. W zasadzie różnią się jedynie wyglądem kartoników oraz cenami – kosztują nawet trzykrotnie mniej! W ten prosty sposób można zmniejszyć firmowe wydatki na materiały eksploatacyjne przynajmniej o połowę.

Skąd zamawiać tanie tonery do drukarek HP?

Materiały do firmy najwygodniej jest zamawiać przez Internet. W Sieci od kilku lat z powodzeniem można znaleźć serwisy z takim asortymentem, jak np. www.tonerpartner.pl. Kupując tonery do drukarek HP w ten sposób można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas. Nie trzeba nigdzie jeździć po towar, ponieważ dostawa jest za darmo. Co więcej, zapisując się do programu lojalnościowego uzyskuje się korzystne rabaty oraz promocje, dzięki czemu płaci się jeszcze mniej. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na tonerach do drukarek HP, znacznie odciążając firmowy budżet.

Możesz się zaskoczyć, jak duże kwoty pochłaniają niepozorne materiały eksploatacyjne. Decydując się na tańszy druk sprawiasz, że w kasie firmy rocznie może zostać nawet kilka tysięcy złotych więcej. Przekonaj się, ile zaoszczędzisz, decydując się na zamienne tonery do drukarek HP!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here