Podcasty i audiobooki jako wspaniała rozrywka

0
798
Podcasty i audiobooki jako wspaniała rozrywka

Pandemiczna rzeczywistość dość mocno i wyjątkowo inwazyjnie uszczupliła pakiet dostępnych nam na co dzień rozrywek współczesnego świata. Nie mogąc swobodnie wyruszyć na kawiarniane szlaki czy też bawić się w klubach do bladego świtu, zmuszeni jesteśmy szukać dogodnej alternatywy na wieczorne spędzanie czasu w domowym zaciszu. Alternatywy innej, niż nieustanne wałkowanie ulubionych seriali i filmów. I w zasadzie może nam to wyjść na dobre, bo oferta niektórych serwisów online jest nie tylko bogata, ale i mądrze uszyta na miarę naszych potrzeb.

Mowa oczywiście o platformie Storytel, która od lat funkcjonuje na polskim rynku dostawców ebooków oraz audiobooków, a wyróżnia się wysoką jakością oraz szerokim wachlarzem udostępnianych tytułów. Wspaniale dobrani lektorzy, wciągające historie i bardzo intuicyjne poruszanie się po dedykowanej serwisowi aplikacji sprawiają, że korzystanie z audiobooków staje się rzeczywistą przyjemnością i wygodną rozrywką dostępną na wyciągnięcie ręki, o dowolnej porze.

Storytel

Wybór samego tytułu nie jest już jednak taki prosty, bo razem z wykupionym abonamentem otrzymujemy dostęp do kilku tysięcy tytułów, z których trzeba wybrać ten właściwy. Z pomocą prędko przychodzą filtry i sprytnie rozdzielone kategorie, dzięki którym szybko i sprawnie dojdziemy dokładnie do tej książki, jakiej szukaliśmy, nawet podświadomie. Ważne jest również to, że na przepastnych, wirtualnych półkach serwisu znajdzie się coś dla każdego. Przykładowo, miłośników dobrego fantasy z pewnością zainteresuje cykl Adama Przechrzty, który w eleganckim stylu wciąga fascynującą fabułą i trzyma w napięciu przez długi czas.

Poza powieściami, poradnikami i typową beletrystyką wszelkiego rodzaju, Storytel oferuje także nowoczesne formy, takie jak słuchowiska oraz podcasty w wykonaniu czołowych postaci polskiej i zagranicznej sceny rozrywkowej. Jednym z ciekawszych przykładów, szczególnie dla młodych rodziców, jest propozycji Agnieszki Stein: „Podcast rodzicielski”. W serii trzydziestominutowych odcinków, autorka porusza bardzo ważne tematy z dziedziny porozumienia na linii rodzic-dziecko, od konfliktów i kłótni, aż po wyobraźnię czy stawianie granic. I trzeba tu przyznać, że robi to z absolutnie urzekającym luzem.

Serwis Storytel

Serwis Storytel nie narodził się wczoraj, ale można śmiało powiedzieć, że obecne czasy to jego prawdziwy renesans. Ludzie, znudzeni bezczynnością pustych dni, nareszcie zaczęli sięgać po treści inne, niż te, przewijane w popularnych mediach społecznościowych. Z tą platformą można się śmiać, ale można i płakać nad wzruszającym losem bohaterów słuchanej powieści. Można urywać dla siebie po kawałeczku, każdego dnia słuchając jednego odcinka wciągającego podcastu, ale można też pozwolić, by wciągnął nas wir przygody, spędzając dwa dni na przeżywaniu pasjonującej lektury. Dopóki czytamy, motywy i poziom zaangażowania wcale nie są ważne. Liczy się tylko słowo dostarczające potrzebnych emocji. A Storytel jest ich najlepszym dostawcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here