Polecany serwis instalacji HVAC

0
821
Polecany serwis instalacji HVAC

HVAC to akronim angielskich słów „Heating, Ventilation, Air Conditioning” będący ogólnym określeniem branży inżynierii sanitarnej zajmującej się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją. HVAC stanowi grupę instalacji sanitarnych zapewniających odczucie komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Sam skrót HVAC często jest modyfikowany. Najczęściej spotykanymi odmianami są:

  • HVAC & R, HVACR lub HVAC-R, gdzie R odpowiada za chłodzenie;
  • HVAC-R & I, gdzie I odpowiada za izolację.

Projektowaniem, montażem i serwisem instalacji HVAC zajmują się firmy posiadające odpowiednie uprawnienia, certyfikaty oraz wiedzę i doświadczenie. W niniejszym artykule poruszymy kwestię firm specjalizujących się w serwisie instalacji HVAC.

Dobry serwis HVAC

Serwis HVAC najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która nie tylko specjalizuje się w kompleksowym świadczeniu usług serwisowych (od konserwacji, przez naprawy, po wymianę), ale i odpowiednio długo istnieje na rynku oraz cieszy się dobrą opinią wśród klientów. O rzetelnej firmie świadczą zarówno pozytywne opinie opublikowane na wizytówkach w Google czy na Facebooku, ale również i opublikowane na stronie firmowej listy rekomendacyjne i zdjęcia z realizacji usług serwisowych dla dużych i/lub znanych firm oraz w/na budynkach użyteczności publicznej.

Profesjonalny serwis instalacji HVAC-R & I (czyli w najszerszym rozumieniu) obejmować będzie kompleksową realizację usług serwisowych ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, chłodzenia i izolacji. Oznacza to, że firmy świadczące serwis swoim działaniem obejmują m.in.:

W rzeczywistości zakres usług wchodzących w skład serwisu HVAC-R & I jest znacznie większy. Wymieniliśmy jednak ten najczęściej świadczony.

Usługi serwisowe powinny być świadczone w możliwie najkrótszym terminie. Odwlekanie kontaktu z firmą serwisową oraz odległe terminy realizacji usług mogą doprowadzić do eskalacji problemów z instalacjami w niedalekiej przyszłości, jak również być niebezpieczne dla zdrowia i życia osób je użytkujących. W związku z tym dobry serwis HVAC zapewnia bieżącą obsługę serwisową instalacji zarówno w formie serwisu gwarancyjnego, jak i serwisu pogwarancyjnego. Zgodnie ze sztuką, przyjętymi normami, ustaleniami między stronami oraz aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, firma serwisowa powinna sama przypominać się o zbliżających terminach serwisu.

Firma świadcząca usługę serwisu instalacji sanitarnych

Wiemy już co wchodzi w skład instalacji HVAC i jej odmian oraz czym powinien charakteryzować się dobry serwis HVAC. W takim razie pozostaje pytanie: gdzie go szukać? Tu z pomocą może przyjść wyszukiwarka internetowa. Wystarczy wpisać frazę „serwis HVAC” lub „serwis instalacji sanitarnych” aby mieć dostęp do tysięcy stron podmiotów gospodarczych z całej Polski świadczących usługi serwisowe w wyżej wskazanym zakresie.

Firm świadczących usługi serwisu instalacji sanitarnych jest w Polsce dość dużo. Zatem, jak spośród tysięcy wyników wybrać tę właściwą, nie tracąc przy tym nazbyt dużo czasu i energii? Dobrym rozwiązaniem wydaje się być podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług firmy, która cieszy się nieposzlakowaną opinią na rynku usług serwisowych, a jednocześnie posiada odpowiednie zasoby kadrowe i sprzętowe do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Mowa o firmie Ventix Serwis Tomasz Banaś Sp.J.. Warto podkreślić, że choć jej siedziba mieści się w województwie śląskim – w Jaworznie, to jest na tyle duża i doskonale zorganizowana, iż świadczy usługi serwisowe na terenie całego kraju.

Firma Ventix Serwis świadczy szeroko pojęte usługi serwisu instalacji sanitarnych, w tym HVAC i jego odmian, dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, organizacji trzeciego sektora oraz instytucji sektora publicznego. Serwisuje pompy ciepła, rekuperacje, klimatyzacje, systemy ogrzewania i inne rodzaje instalacji sanitarnych w blokach mieszkalnych, biurowcach, uniwersytetach, przedsiębiorstwach przemysłowych, galeriach, komisariatach policji, instytucjach służby zdrowia, muzeach i wielu innych obiektach posiadających instalacje sanitarne, w tym w szczególności HVAC.

Z Ventix Serwis można skontaktować się na kilka sposobów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here