Satyna, kora czy bawełna – jaka pościel będzie idealna dla Ciebie?

0
995
jaka pościel

Odpowiednia higiena snu pozwala szybko zregenerować siły, nabrać energię na cały dzień intensywnych działań i wyzwań codzienności. Prócz odpowiedniej pory snu, pory ostatniego posiłku, wpływu ilości światła, konieczności wyciszenia i uspokojenia organizmu, wpływ na jakość naszego snu ma także to, pod czym śpimy. Sprawdź, jaka pościel będzie najlepsza.

Sypialnia jest miejscem, w którym średnio, podczas całego naszego życia, spędzamy niemal 25 lat. 25 lat snu to spory wynik. Jednak każdy wie, że nasze łózko to nie tylko miejsce do regeneracji sił. To także miejsce odpoczynku i relaksu z książką w ręce, miejsce spożywania niespiesznych weekendowych śniadań, strefa dbałości o związek i relacje rodzinne. Istotną kwestią jest więc wybór pościeli. Stając przed decyzją o jej kupnie, stajemy przed sporym dylematem: jaki materiał wybrać? Jaka pościel będzie najlepsza: ta z kory, z bawełny, z satyny? Gładka czy we wzory? Jaką pościel wybrać dla dzieci, aby sprawiała, że chętniej będą zasypiały we własnych łózkach?

Idealny materiał

Na rynku dostępnych jest wiele niezwykle wiele pościeli, wykonanych z różnych materiałów. Pościel ma bezpośrednią styczność z naszym ciałem podczas wielu godzin snu, dlatego konieczne jest, by materiał, z którego jest wykonana był jak najbardziej oddychający, naturalny, by był miły w dotyku. Wybór niewłaściwej pościeli, wykonanej z materiałów sztucznych, nieoddychających, sprawi, że możemy nabawić się problemów skórnych powstałych w wyniku zbytniego przegrzania, pocenia się podczas snu czy szorstkości tkaniny. Wydaje się, że najlepszą wersją pościeli jest pościel bawełniana. Także pościel wykonana z lnu doskonale sprawdza się, zwłaszcza podczas gorących letnich nocy. Bawełniana pościel jest dostępna w wielu wersjach, zarówno z bawełny gładkiej, z kory czy z satyny bawełnianej. Pościel z kory jest jedną z najbardziej popularnych pościeli na rynku sypialnianym. Nierównomierna faktura materiału przypomina korę drzewa, a jednocześnie materiał ten pozwoli zaoszczędzić sporo czasu – nie wymaga ani prasowania ani krochmalenia. Bielizna sypialniana wykonana z kory ma wielu miłośników, jest przyjemna w dotyku, bardzo trwała. Pościele korowe są dostępne w wielu różnych kolorach, stylach i fasonach. Każdy z pewnością znajdzie taki model pościeli, który będzie idealnie pasował do wystroju sypialni czy osobistych upodobań.

Równie popularna jest pościel z gładkiej bawełny. Te same zalety materiału sprawiają, że zyskała całkiem spore grono miłośników. Pościel wykonana z gładkiej bawełny z pewnością wymaga większego wkładu pracy w jej dobre zaprezentowanie – prasowanie może zająć więcej czasu, jednak bielizna pościelowa z pewnością nie musi być wyprasowana jak wyjściowa koszula. Najistotniejsze w wyborze pościeli jest to, by wybrać stuprocentową bawełnę, by mieć pewność, że pościel po praniu nie zmieni kształtu ani wymiarów, nie odkształci się i posłuży na wiele lat.

Oryginalne wzory

Dla osób preferujących pościel we wzory i nietuzinkowe motywy dostępne są na rynku pościele 3D. Taka pościel 3D doskonale prezentuje się w sypialni lub pokoju gościnnym. Zdobne komplety pościeli robią ogromne wrażenie, są także doskonałym pomysłem na prezent. Wybór wzorów jest niezwykle bogaty: począwszy od kwiatów, widoków z wielkich miast czy urokliwych pejzaży możesz wybrać pościel w okazałe kwiaty i egzotyczne liście, wszelkiego rodzaju zwierzęta czy geometryczne wzory. Taki wybór pościeli z pewnością doda sypialni wiele uroku.

A dla dzieci?

Każdy rodzic wie, jak istotne jest to, by dziecko spało w swoim łóżku. To nie tylko nauka samodzielności, ale także większy odpoczynek rodzica, który może mieć swoje łóżko, lub jego część, na wyłączność. Pościel dla dzieci powinna być więc atrakcyjna dla nich, aby chcieli w swoim łóżku spędzić choć większość nocy. Rynek obfituje w wiele wzorów specjalnie przygotowanych dla dzieciaków. Największym hitem ostatnich czasów okazuje się pościel imitująca smartfona lub pościel z padami do konsoli. Dla miłośników zwierząt znajdziesz pościele z uroczymi pieskami, słodkimi kociakami, malutkimi króliczkami. Dla młodych tancerek odpowiednia będzie pościel z baletnicą tańczącą na kołdrze, a fanów straży pożarnej z pewnością przyciągnie do łóżka pościel z ogromnym wozem strażackim.

pościel 3d, pościel dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here