Potrzebujesz dodatkowego miejsca na rzeczy? Sprawdź magazyny do wynajęcia!

0
1396
magazyny do wynajęcia

Zarabiamy coraz lepiej, podnosi się nasz standard życia, możemy sobie pozwolić na rzeczy, o których nasi rodzice czy dziadkowie mogli zwykle jedynie pomarzyć. Jednocześnie doskwiera nam nowy cywilizacyjny problem – brak miejsca na ważne dla nas przedmioty. Potrafimy błyskawicznie zagracić dom, mieszkanie lub biuro, zwłaszcza gdy dysponujemy ograniczonym metrażem. Wyrzucanie rzeczy na śmietnik, nawet jeśli wiemy, że jeszcze się nam przydadzą lub mają dla nas dużą wartość (choćby sentymentalną), nie jest żadnym rozwiązaniem. Nie każdy może sobie też pozwolić na przeprowadzkę do większego miejsca, w którym można wszystko pięknie poukładać i posegregować… Jak więc radzić sobie z permanentnym brakiem miejsca? Doskonałym rozwiązaniem są modne boksy do wynajęcia!

Skąd wzięła się idea self storage?

Self storage polega na wynajmie niewielkich powierzchni magazynowych. Klienci indywidualni i biznesowi korzystają z komórek czy boksów głównie po to, żeby trzymać w nich rzeczy, jakie nie mieszczą się już w ich mieszkaniach czy biurach. Magazyny do wynajęcia przydają się również w sytuacji przeprowadzki albo remontu. Można bezpiecznie przechować w nich cały dobytek, nie zagracając domu rodziny czy przyjaciół.

Skąd przyszła do nas moda na magazyny do wynajęcia? Oczywiście z Zachodu, a dokładniej ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie już od wielu lat praktykują wynajem brakujących metrów kwadratowych, a dodatkową przestrzeń wykorzystują do przechowywania w niej dosłownie wszystkiego – od nieużywanych mebli, przez dokumenty, aż po pamiątki z dzieciństwa. Z czasem praktyka ta dotarła do Europy, a w ostatnich latach boksy magazynowe zaczęły powstawać również w Polsce. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz większe – wygląda na to, że wielu z nas potrzebuje dodatkowej przestrzeni na swój dobytek.

Wygoda i elastyczność – to Ty ustalasz warunki!

Przestrzenie self storage bywają traktowane jako tymczasowa przechowalnia rzeczy sezonowych, na przykład sprzętu sportowego (nart, wędek, rowerów), ale i jako całoroczny magazyn dla dobytku, który nie mieści się na własnej przestrzeni. Plus jest taki, że do boksów można się dostać dosłownie w dowolnej chwili, o każdej porze dnia i nocy.

Na polskim rynku powstają kolejne firmy, które oferują wynajem magazynu na atrakcyjnych warunkach. Jeśli rozważasz skorzystanie z takich usług, koniecznie przeglądnij oferty dostępne w Twojej okolicy. Jeśli mieszkasz w Warszawie, nie szukaj boksów w Zakopanem; podobnie gdy interesuje Cię Kraków, skup się raczej na południu Polski, a nie na okolicach Gdańska. Całkiem dobrym rozwiązaniem są Katowice, które znajdują się na przecięciu szlaków tranzytowych z południa na północ i zachodu na wschód. Swoje magazyny wynajmuje tam firma Róża Rent (https://www.rozarent.pl), która jako pierwsza wprowadziła rozwiązania self storage na Śląsku. Można tam wynająć boks zaledwie na miesiąc, co doskonale sprawdzi się przy okazji remontu, ale i czas nieokreślony, jeśli potrzebujesz dodatkowych metrów kwadratowych na stałe. W przypadku Róża Rent magazyny mają pięć różnych rozmiarów – te najmniejsze zajmują powierzchnię 2,5m2, a te największe – 10m2. Zanim zdecydujesz się na wynajem, zastanów się, co będziesz przechowywać w wynajętej przestrzeni i na jak długo będziesz jej potrzebować. W zależności od tego przedstawiciele firmy pomogą Ci dobrać odpowiedni metraż, a następnie przygotują wycenę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając magazyn do wynajęcia?

Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytaj warunki i postaraj się zrobić research na temat danej firmy. Sprawdź, czy ma jakieś pozytywne opinie, czy dotychczasowi Klienci narzekali na jakiś aspekt wynajmu. Wyżej pisaliśmy o lokalizacji – jest to jeden z kluczowych faktorów. Oprócz tego niezwykle istotne jest bezpieczeństwo. Magazyny do wynajęcia powinny być chronione 24/7. W najlepszych magazynach instalowany jest monitoring, a nad boksami czuwają dodatkowo ochroniarze lub nocni stróże. Upewnij się też, czy pomieszczenia spełniają wymogi przeciwpożarowe. Decydując się na boksy do wynajęcia, Twój dobytek musi być zabezpieczony nie tylko przed kradzieżą. W obiekcie musi być czysto, sucho (nie wilgotno!) i nie za zimno, ale też nie za gorąco. Idealnie, jeśli boksy są ogrzewane i panuje w nich stała temperatura. Jeśli dodatkowo przeprowadzana jest regularna dezynfekcja zapobiegająca atakowi szkodników – dana oferta to strzał w dziesiątkę!

Jak widać, magazyny do wynajęcia mają wiele zalet. Elastyczna długość umowy, boksy w różnych rozmiarach, ochrona na każdym możliwym poziomie i dostęp do własnego dobytku 24/7 to najważniejsze z nich. Sprytne komórki pomieszczą wszystko, co zagraca Ci Twoją własną przestrzeń. Nie będziesz musiał niczego wyrzucać, a jednocześnie zyskasz pewność, że Twoje rzeczy będą bezpieczniejsze niż gdziekolwiek indziej!

Self storage rozwiąże Twoje problemy!

Zarówno klienci indywidualni, jak i firmy dostrzegają potencjał tkwiący w wynajmie magazynu. W boksach można składować ubrania, książki, meble, porcelanę, motor czy instrumenty. Klienci biznesowi przechowują w nich zwykle towar, profesjonalny sprzęt, materiały reklamowe i dokumentację. Zaledwie kilka metrów kwadratowych, które będą wykorzystywane wyłącznie jako magazyn, potrafi zrobić ogromną różnicę. Weź głęboki oddech we własnym mieszkaniu czy biurze i ciesz się każdym metrem odzyskanej przestrzeni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here