Suszarka do rąk – jaka jest najlepsza?

0
1184
Suszarka do rąk - jaka jest najlepsza?

Suszarki do rąk to urządzenia, które są uznawane za niezbędne w toaletach publicznych. Świetnie zastępują one papierowe ręczniki i pozwalają na zachowanie czystości. Na rynku jest wiele tego typu sprzętów, dlatego mogą pojawić się wątpliwości, który wybrać. Jakie kwestie odgrywają najważniejszą rolę przy zakupie suszarki do rąk?

Sposób uruchamiania

To, w jaki sposób uruchamia się suszarka do rąk, ma istotny wpływ na komfort użytkowania. Część urządzeń włącza się poprzez wciśnięcie przycisku. Są one tanie, co może zachęcać do zakupu. Jednak trzeba pamiętać, że dotykając obudowy, mamy bezpośredni kontakt z bakteriami, które zostawiły inne osoby korzystające z toalety. Dlatego suszarki włączane przyciskiem stają się mniej popularne. Obecnie w toaletach częściej można spotkać urządzenia automatyczne, z wbudowanym czujnikiem ruchu. Wystarczy zbliżyć dłonie, aby wysuszyć je ciepłym strumieniem powietrza, to bardziej higieniczne rozwiązanie. Godne uwagi są też modele kieszeniowe, do których należy włożyć ręce. Wewnątrz takich sprzętów znajdują się wywietrzniki, uruchamiane także poprzez czujnik ruchu. To efektywnie działające suszarki, które wyłączają się tuż po wyjęciu dłoni. Niemniej jednak są one droższe od pozostałych.

Moc

Na skuteczność działania urządzenia wpływa przede wszystkim moc. Im jest ona wyższa, tym szybciej można wysuszyć dłonie. W przypadku najtańszych modeli wartość tego parametru nie przekracza 500 W. Choć zużywają one mniej prądu, to na osuszenie skóry trzeba poświęcić więcej czasu. Sprzęt o znacznie większej mocy, powyżej 1500 W, działa bardziej efektywnie.

Materiał wykonania obudowy

Dobra suszarka do rąk ma solidną obudowę, wykazującą odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie wilgoci czy innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Przeważnie jej materiałem wykonania jest ABS, aluminium lub stal. Który sprzęt jest najbardziej solidny? Urządzenia z aluminiową i stalową obudową są bardziej wytrzymałe od tych z tworzyw sztucznych, gdyż nie wpływa na nie negatywnie wysoka temperatura, promienie UV, a często również działanie wandali.

Głośność pracy

Suszeniu rąk przy pomocy suszarki nie powinien towarzyszyć bardzo duży hałas. Na poziom głośności dźwięków wydawanych przez urządzenie wpływa jego moc, ale i konstrukcja. Nowoczesne sprzęty są wyposażone w nowoczesne technologie mające na celu zmniejszenie ich hałaśliwości. Także sama obudowa może pochłaniać drgania.

Wymiary

Szukając odpowiedniej suszarki, nie można zapomnieć o sprawdzeniu jej wymiarów. Sprzęt nie może być za duży, zwłaszcza jeśli ma być zamontowany w pomieszczeniu o niewielkim metrażu. Jednak dostępne urządzenia są na tyle różnorodne pod tym względem, że znalezienie idealnego modelu nie powinno być zbyt trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here