Zatrzymać proces starzenia się

0
1160
Zatrzymać proces starzenia się

Składająca się z trzech głównych warstw skóra, z wiekiem produkuje coraz mniej kolagenu.  Na skutek mniejszej ilości kolagenu traci swoją jędrność przez co powstają zmarszczki.

Zmarszczki choć dotykają wszystkich, są zmorą głównie kobiet. Ta oznaka starzenia się skóry powstanie nawet u najbardziej zadbanych osób. Jest po prostu nieunikniona. Wiele kobiet w celu poprawy swojej urody, udaję się do gabinetów medycyny estetycznej.

Jednym z najczęściej proponowanych zabiegów w takim wypadku jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Owy kwas jest naturalną substancją powstałą w ludzkich tkankach (również w skórze). Posiada zdolność wiązania się z wodą. Taka reakcja wpływa na jędrność oraz poziom nawodnienia skóry.

Za pomocą bardzo cienkich igieł wprowadza się kwas w wskazane miejsce, w celu jego wygładzenia. Cały zabieg trwa maksymalnie 45 minut. Przed wstrzyknięciem kwasu, klient uzyskuje miejscowe znieczulenie. Środek znieczulający podany jest już godzinę przed samym zabiegiem. W gabinetach medycyny estetycznej wstrzykiwane są preparaty, które zawierają kwas hialuronowy. Wstrzyknięcie produktu nie tylko wygładza zmarszczki, można go użyć również do konturowania twarzy oraz modelowania ust.

Cecha charakterystyczna dla zabiegu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w celu spłycenia zmarszczek to bezpieczne stosowanie. Szybki rozkład czynników kwasu powoduje zminimalizowanie liczby występujących reakcji alergicznych.

Jego działanie jest nie jest natychmiastowe. Jednakże już w pierwszych dniach możemy zaobserwować nieznaczne poprawy. Na prawdziwe efekty musimy poczekać około 2 tygodni.

Warto pamiętać,  że kwas dość szybko ulega rozpadowi, w związku z czym zaleca się stosowanie go mniej więcej co 6 do 12 miesięcy. Efekty utrzymują się w zależności od trybu życia. Takie czynności jak nadmierne solarium czy palenie papierosów przyśpieszają proces starzenia się skóry, w związku z tym przy osobach korzystających z tych rzeczy zastosowanie kwasu również jest krótsze. Przed przeprowadzeniem zabiegu klient zmuszony jest do udzielenia wywiadu, mającego na celu odrzucenie wstępowania wszelkich przeciwwskazań do jego wykonania. Najlepiej tego typu zabieg przeprowadzić w klinice medycyny estetycznej.

Podsumowując kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej jako alternatywa do operacji plastycznych. Jego działanie ma na celu zmniejszenia ilości zmarszczek oraz ich spłycenia, sprawia, że skóra wygląda na młodszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here