Szumisie – szum, miś i spokojny sen malucha

0
1525
Szumisie - szum, miś i spokojny sen malucha
fot. mamaija.pl

Płacz, niepokój, zdenerwowanie a przede wszystkim wielogodzinne noszenie na rękach i “lulanie” to codzienność rodziców, którzy próbują uśpić niemowlę. Co zrobić, kiedy maluch nie może zasnąć albo ma tak płytki sen, że po odłożeniu do łóżeczka budzi go najcichszy szmer? Rozwiązanie jest proste i posiada wiele naukowych dowodów na jego skuteczność. A jest to – biały szum.

Miś, który ma serce

Estetycznie wykonany miś z bezpiecznego materiału, który został zaprojektowany z myślą o noworodkach i niemowlakach. Szumiś to pierwszy przyjaciel niejednego dziecka, który towarzyszy mu przy zasypianiu i czuwa nad jego spokojnym snem.

Szumisie to jedyne pluszaki, które mają serce, czyli urządzenie właśnie w tym kształcie, które jest zamontowane wewnątrz misia i to właśnie ono generuje biały szum oraz inne, przyjazne dla Twojego dziecka dźwięki.

Wersja podstawowa Szumisia to pluszak, który generuje 5 rodzajów dźwięku: biały i różowy szum, odgłos bicia serca, szum fal i padającego deszczu. Miś ma zamknięte oczy i turkusową koszulkę. Wykonany jest z miękkiego, miłego materiału. Serce misia jest chronione przez rzep. Po wyjęciu serca Szumisia można wyprać.

Jeżeli boisz się, że Twoje dziecko będzie za długo słuchać białego szumu albo nie chcesz, żeby towarzyszył on maluchowi całą noc idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie Szumiś z czujnikiem snu. Miś generuje dźwięki przez 60 minut, a potem stopniowo się wycisza. Dla dzieci, które potrzebują dłuższej stymulacji, dostępny jest program 12-godzinny.

Ciekawym rozwiązaniem jest wersja Szumisia z czujnikiem snu oraz aplikacją na telefon. Ten model przytulanki również generuje 5 rodzajów dźwięków, posiada funkcję wyciszania po 60 minutach oraz programu 12 godzinnego ale co najważniejsze, można nim sterować przez aplikację w telefonie. Dzięki tej funkcji zapewnisz dziecku przyjazne dźwięki przy wyciszaniu, gdy nie będziesz mogła być przy jego łóżeczku.

Szumiś Mini, to sama główka misia. Jest poduszeczką albo przytulanką. Szumiś Mini ma takie funkcje jak wersja podstawowa, czyli wytwarza 5 dźwięków.

szumisie

Szumisie to pluszaki bezpieczne dla dziecka. Przede wszystkim są wykonane z bezpiecznych, posiadających atesty materiałów. Poza tym po wyjęciu serca, które emituje dźwięk, misia można spokojnie uprać w pralce.

Nie tylko biały szum, czyli jakimi dźwiękami Szumiś uspokoi Twoje dziecko

Szum biały, różowy, odgłos bicia serca, szum fal i padającego deszczu to dźwięki takie emituje szumisiowe serce. O co chodzi z kolorami szumu i czym różni się ten biały od różowego? Dźwięk suszarki czy odkurzacza to właśnie biały szum, czyli zjawisko akustyczne o dosyć wysokiej częstotliwości. Różowy szum ma nieco niższą częstotliwość niż biały i jest bardziej zbliżony do szumu przepływającej krwi, który maluch słyszał w brzuszku mamy. Czy biały szum emitowany przez domowe urządzenia to dobre rozwiązanie dla niemowlaka? 

Nie do końca, żeby usypianie dziecka z wykorzystaniem białego szumu było nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze urządzenie, które emituje biały szum, nie może wytwarzać dźwięków wyższych niż 50 dB, po drugie eksploatowanie urządzeń elektrycznych do wytwarzania białego szumu jest nieekonomiczne. Odkurzacz czy suszarka nie powinny znajdować się w pobliżu dziecka. Dlatego zamiast wykorzystywać domowe sprzęty, powierz spokojny sen swojego malucha Szumisiom.

Wszystkie dźwięki, którymi możemy stymulować malucha, wytwarzane przez Szumisie nie tylko uspokajają Twoje dziecko, ale przede wszystkim mają niebagatelny wpływ na rozwój funkcji poznawczych oraz funkcji słuchowych, które w znacznej mierze odpowiadają za prawidłowy rozwój mowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here