Wakacje na Ibizie

0
2389
Wakacje na Ibizie

Najlepsze wakacje, jakie można sobie wyobrazić, to wakacje na hiszpańskiej wyspie. Ibiza zwana jest światową stolica imprez, gdyż na tej wyspie jest najwięcej klubów i to nie byle jakich. Ceny również nie są tutaj byle jakie, ale cóż, warto. Tym bardziej, że rezerwacja hoteli to na Ibizie bardzo prosta sprawa. Jest ich tutaj taka ilość, że nie ma problemu ze znalezieniem dobrego miejsca w sezonie a standard wszystkich jest zazwyczaj bardzo wysoki. Nie znajdziemy tu zapchlonych łóżek i karaluchów a i o brak klimatyzacji nie mamy się, co martwić. Z całą pewnością jak spędzimy wakacje na Ibizie to będziemy chcieli tutaj wracać tak często jak to tylko możliwe.

Na Ibizie wydaje się, że człowiek może być wiecznie piękny i młody. Życie tutaj jest zabawą, niekończącym się balem i nie można się tutaj nudzić, choć wiadomo, że czasem trzeba od tego odpocząć. Wówczas możemy poleżeć na przepięknych plażach lazurowego wybrzeża, rozkoszować się błękitem szumiących fal, gdzie nikt nie ośmieli się zakłócić naszego spokoju. Chwila wytchnienia i można ruszać dalej, na kolejną imprezę, do kolejnego klubu, lub Aquaparku, gdyż i one oferują turystom świetne imprezy wodne, w basenie i tym podobne. Nie można tutaj się nudzić. Jedyne stworzenia, które tutaj się nie bawią, to słynne hiszpańskie koty, które bardzo lubią tą wyspę i są zaprzyjaźnione z wszystkimi właścicielami restauracji. Miejsce to jest piękne, barwne i wesołe, w którym czas upływa pod znakiem wiecznej zabawy. Dlatego przyciąga w szczególności ludzi młodych, ale i Ci starsi świetnie się tu odnajdują. Wystarczy, że pozostają młodzi duchem.

Nie tylko Ibiza

Hiszpania to nie tylko plaże oraz woda, ale także bogactwo kulturowe, wspaniała zapierająca dech w piersiach sztuka oraz historia Hiszpanii sięgająca dawnych lat. Mamy tutaj możliwość styczności także z naleciałościami kultury afrykańskiej gdyż południowe wybrzeże Hiszpanii wręcz granicy z Czarnym Kontynentem. Najbardziej wysunięta na zachód część Europy na pewno różni się od reszty kontynentu, dlatego pobyt tutaj będzie zapewne ciekawym i niezapomnianym przeżyciem. Dodatkowo duża ilość imprez kulturowych, liczne muzea i teatry zapewnią także rozrywkę dla ducha.

Nie możemy zapomnieć oczywiście o korridzie i torreadorach, którzy walczą ku uciesze ludzi z rozwścieczonymi bykami, nierzadko ryzykując swoje życie – to trzeba zobaczyć, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź ten wielobarwny kraj, którym jest Hiszpania. Nie martw się o koszta wyjazdu, gdyż dzięki ofercie last minute, ani ty, ani twój portfel nie odczuje większego ubytku gotówki, gdyż last minute daje ci szansę zapłacenia nawet o połowę mniej, niż w przypadku wyjazdu na normalnych warunkach.

Kiedy odwiedzić Hiszpanię?

Kiedy odwiedzić Hiszpanię? Można powiedzieć, że każda pora będzie dobra. Obojętnie kiedy nie przyjedziemy zawsze znajdziemy coś ciekawego do robienia a do tego zawsze jest co zwiedzać. Do Hiszpanii warto udać wiew lipcu kiedy w Pampelunie obywa się tygodniowe święto z codzienną gonitwą byków przez ulice miasta. Śmiałkowie mogą spróbować swoich sił w tej gonitwie, jest to jednak niebezpieczne i tak jak ostatnia gonitwa w roku 2009 skończyła się śmiercią jednego z uczestników. Całe miasto przez tydzień świętuje. Wcześnie rano rozpoczyna się gonitwa z bykami przez zamknięte ulice miasta, byki zapędzane są na arenę na której po południu biorące udział w gonitwie byki są zabijane przez matadora. Gonitwy byków odbywają się ku czci św. Hermina. Fiesta ta to zabawy, koncerty, parady i tańce , lecz gonitwa byków to najważniejsza jej część.

Co jeszcze zwiedzić?

Hiszpania ma skomplikowane dzieje, które odbijają się na losach poszczególnych miast. Każde z nich ma długą i ciekawą historię. Dotyczy to również jednego z piękniejszych miast Hiszpanii, które leży w odległości niespełna 100 kilometrów od Barcelony.
W miejscu, w którym obecnie znajduje się miasto Tarragona już w III wieku p.n.e. Rzymianie założyli ważny ośrodek handlowy i wojskowy. Wkrótce rozwinęło się tu potężne miasto, które biło własną monetę i które stało się stolica jednej z najważniejszych rzymskich prowincji na Półwyspie Iberyjskim. Z najdawniejszych czasów zachowały się fragmenty murów obronnych oraz piękny akwedukt. Przedmioty, które pozostały po pierwszych mieszkańcach – Rzymianach, można dziś podziwiać w tutejszych muzeach.

podróż na Ibizę

Jedną z najciekawszych budowli miasta jest pochodzący z I wieku Diabelski Most. To dawny akwedukt, którego wysokość osiąga 27 metrów, zaś długość – 217 metrów.
Sama Tarragona to miasto składające się jakby z dwóch odrębnych części. Jedną z nich stanowi stare miasto, pełne wspaniałych zabytków. Druga – to część współczesna i nowoczesna.

Starą część miasta koniecznie trzeba zobaczyć. Średniowieczne uliczki, które prowadzą wzdłuż dawnych murów obronnych, mają swój niepowtarzalny urok, zaś w Muzeum Archeologicznym można podziwiać najciekawsze eksponaty pochodzące z czasów antycznych. Innym śladem obecności Rzymian w tym mieście są zachowane do dziś ruiny amfiteatru.

To właśnie w tym miejscu odbywały się słynne walki gladiatorów. Z zabytków przypominających o okresie średniowiecza zasługuje w Tarragonie XII – wieczna katedra. To największa świątynia w całej Katalonii. W jej sąsiedztwie znajduje się kolejny ciekawy obiekt – to Muzeum Archidiecezjalne, w którym można zobaczyć wiele ciekawych zabytków sztuki sakralnej. To najcenniejszych zbiorów eksponowanych w tej placówce należy bez wątpienia kolekcja flamandzkich arrasów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here